Spoločnosť Apple urobila v roku 2022 veľkú zmenu, keď svoj nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max vybavila prepracovaných fotoaparátom s rozlíšením 48 Mpx. Technologický gigant sa týmto spôsobom priblížil ku svojej konkurencií, avšak stále si zachoval perfektné vlastnosti snímačov v zhoršených svetelných podmienkach, čo potvrdzuje aj tento test.

Každopádne sa však zdá, že to v Cupertine úplne nedomysleli a aj pri iPhone 14 Pro použili komponent, ktorý je pre tak obrovské rozlíšenie absolútne nevhodný. Dôvodom je najmä veľkosť súborov, kedy dokáže mať 48 Mpx ProRAW záber až 75 MB či dokonca viac.

Keď už človek fotí v takomto režime, automaticky očakáva, že sa dočká aj dostatočných prenosových rýchlostí. Pri iPhone 14 Pro však na ne rovno zabudnite. Apple neurobilo v tomto smere absolútne žiaden pokrok.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

Ako odhalil portál Macrumors, novinka sa stále spolieha na zastaralé USB 2.0, ktoré používajú aj staršie modely. Prenos súborov je v tomto prípade možný maximálnou rýchlosťou 480 Mb / s, čo budú považovať najmä profesionáli za extrémne dlhú dobu.

Zmena príde v roku 2023 s iPhonom 15

Pôvodne sa síce predpokladalo, že Apple použije v prípade svojej vlajkovej lode upravený Lightning konektor s podporou rozhrania USB 3.0, no firma sa k tejto zmene akosi nedostala.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Za zmienku však stojí, že by nešlo o veľký problém, nakoľko USB 3.0 podporuje už od roku 2015 aj iPad Pro. No a netreba zabúdať, že tento štandard dokáže zabezpečiť prenosovú rýchlosť až na úrovni 5 Gb / s, čo by na náročnejšiu prevádzku určite stačilo.

Dobrou správou ale je, že aj keď Apple nevylepšilo Lightning v roku 2022, urobiť to bude musieť v roku 2023. Práve v tomto období totiž technologický gigant predstaví úplne prvý iPhone 15, ktorý sa zbaví zastaralého konektora a vymení ho za modernejšie USB-C.

usb-c iPhone 14 2023
Zdroj: 9to5mac (úprava redakcie)

Jeho rýchlosť by potom mohla dosahovať až 10 Gb / s či dokonca 40 Gb / s, ak by dostal podporu pre štandard Thunderbolt 3. Dajte nám vedieť do komentára, či USB 2.0 považujete za prekážku, alebo nie.

Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -