Čínsky výrobca Nothing, známy najmä vďaka kópii AirPods Pro s názvom Ear (1), ktorých cena začína na slovenskom trhu od 72,90 €, predstavil pred pár dňami svoj nový smartfón Nothing Phone (1).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dátum predstavenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 4. 8. 2022)

Pretože je toto zariadenie pomerne zaujímavé, ľudí zaujíma cena. Tá európska síce oficiálne zverejnená nebola, no vďaka únikom ju pravdepodobne už poznáme.

- Reklama -

Zariadenie bude mať na našom trhu premiéru 12. júla 2022, pričom výrobca už stihol ukázať jedinečný dizajn s transparentnou zadnou časťou, ktorá je navyše originálnym spôsobom podsvietená, aby nepripomínala nič, na čo sme pri smartfónoch zvyknutí.

Nothing Phone (1) dostane špičkový hardvér a prívetivú cenovku 

Zdroj: GQ Magazine

Nový čínsky smartfón obsahuje aj skvelý hardvér, pričom v jeho útrobách sa skrýva výkonný procesor Snapdragon 778G+.

Výrobca tiež tvrdí, že Nothing Phone (1) dostane vlastný operačný systém Nothing OS, ktorého nadstavba má byť tak dokonalo prepracovaná, že sa hravo vyrovná aj iPhonom od spoločnosti Apple. A keďže vieme, že Nothing rád kopíruje, týmto tvrdeniam aj veríme.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Určite vás ale zaujíma to najdôležitejšie, čím je cena tohto zaujímavého smartfónu. Na Reddite sa objavil príspevok, ktorý uvádza, že zariadenie bolo na malú chvíľu zalistované na nemeckom Amazone. Všetko dokazujú snímky obrazovky, ktoré boli pridané na platformu imgur.

Podľa úniku by mal základný variant so 128 GB úložiskom a 8 GB RAM štartovať na cene 469,99 €, zatiaľ čo drahšia verzia s 256 GB úložiskom a 12 GB RAM bude dostupná od 549,99 eur.

Európske ceny za Nothing Phone (1)
Zdroj: imgur
Európske ceny za Nothing Phone (1)
Zdroj: imgur

To síce nie je najmenej, no v porovnaní s iPhonom ide o zanedbateľnú čiastku. Netreba totiž zabúdať, že iPhone SE 3. generácie, ktorý sa po dizajnovej stránke s moderným Nothingom nemôže ani porovnávať, štartuje na 401,00 €.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -