Spoločnosť Apple nám už o niečo vyše mesiac predstaví operačný systém iOS 17, ktorý by mal byť po technickej aj vizuálnej stránke značne prepracovaný. Niektorí leakeri sa nechali počuť, že aj keď vývojári zo začiatku plánovali iba malú inováciu, napokon sa rozhodli priniesť používateľom množstvo zaujímavých noviniek, ktoré sa budú týkať aj používateľského rozhrania aplikácií.

Ako informuje portál 9to5mac, leaker @analyst941, ktorý v roku 2022 správne predpovedal podrobnosti ohľadom Dynamic Islandu v iPhone 14 Pro videl niektoré detaily z operačného systému iOS 17. Vytvoril teda koncepty, ktoré by mali ísť 1:1 so skutočnými snímkami obrazoviek a prezradil nám viacero podrobností.

Začnime tým, že váš iPhone bude zobrazovať všetky dostupné tapety v iOS 17 novým spôsobom. K dispozícii ich budete mať až 9 (namiesto súčasných troch) a jediným kliknutím ich zvládnete vymazať. Rovnako pribudne aj možnosť zdieľania pozadí, alebo ich duplikácia, ktorá bude užitočná, pokiaľ by ste si chceli vytvoriť dve verzie s inými widgetmi.

iOS 17 pozadia
Zdroj: @analyst941

V operačnom systéme iOS 17 sa zmení aj aplikácia Zdravie. V karte Prehľad nájdete jednoduché štvorce, ktoré budú plné informácií (tie v koncepte nie sú znázornené). Pozostávať by mali nie len z čísel, ale aj šikovných farebných grafov, tabuliek a podobne.

Aplikácia by mala byť vďaka tomuto vylepšeniu prehľadnejšia a používateľ sa v nej bude ľahšie orientovať. Dnes môže Zdravie v niektorých častiach pôsobiť trochu chaoticky a to chce spoločnosť Apple, ktorá je posadnutá čo najdokonalejším UI/UX dizajnom zmeniť.

iOS 17 pozadia
Zdroj: @analyst941

V iOS 17 bude prepracovaná aj aplikácia Peňaženka, čo nám v nedávnej správe naznačil aj leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa dnešného úniku sa môžeme tešiť na novú vyhľadávaciu funkciu vo vrchnej časti obrazovky, ktorá sa zobrazí po uskutočnení gesta „potiahnutie nadol“.

Vývojári tiež podľa všetkého rozdelia vaše karty od lístkov pomocou jednoduchého menu v spodnej časti obrazovky, aby ste vo svojej peňaženke mali lepší prehľad a poriadok. Po novom tu nájdete aj karty Peniaze, Kľúče, ID a Objednávky.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Pochopiteľne, nie všetky karty budú dostupné na Slovensku z dôvodu, že samotné funkcie, ktoré znázorňujú, nie sú v našom regióne podporované. Možno sa to, ale v blízkej budúcnosti zmení.

Prečítajte si tiež  Na iOS 14 sa podarilo nainštalovať Jailbreak
iOS 17 Peňaženka
Zdroj: @analyst941

Čo hovoríte na tieto šikovné zmeny v iOS 17 vy? Aj keď je to iba niekoľko detailov z očakávaného veľkého množstva zmien, z nášho pohľadu ide o dobré a užitočné vylepšenia, ktoré ak sa dostanú do praxe, prijmeme ich veľmi pozitívne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -