Dnešný deň je pre fanúšika spoločnosti Apple opäť plný noviniek. Najskôr sme vás informovali o tom, ako sa objavila schéma, ktorá odhaľuje iPhone 15 Pro. Teraz tu máme ďalší únik, o ktorom píše portál Macrumors. Na internet sa dostali rovno zábery komponentu, ktorý bude pre iPhone novinkou. Dostane ho každá verzia tohtoročnej série.

Ako už iste viete, spoločnosť Apple sa v roku 2023 pripravuje na veľkú zmenu. Najmä z dôvodov politického tlaku musí ukončiť svoj osem pinový Lightning konektor, ktorý prišiel na trh po prvýkrát v roku 2012 s iPhonom 5. Nahradí ho modernejším a oveľa univerzálnejším riešením v podobe USB-C konektora, ktorý už využíva napríklad v počítačoch Mac či iPade. USB-C sa potom dostane aj do ďalších produktov, ako napríklad AirPods…

Práve USB-C konektor pre iPhone 15 sa dnes dostal na internet, konkrétne na sociálnu sieť X (predtým Twitter). O exkluzívne zábery sa postarali leakeri @lipilipsi a @John011235, ktorí tvrdia, že na fotkách môžeme vidieť USB-C konektory pripojené k PCB doskám.

iPhone 15 usb-c konektor
Zdroj: X

Drahší iPhone 15 Pro bude mať lepšie USB-C, ako základné modely 

Aj keď v tejto chvíli nie je nič oficiálne, známy analytici a leakeri sa už niekoľko mesiacov zhodujú na tom, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať iné USB-C konektory, ako iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Technológia bude vyzerať naoko rovnako, no ak máte vyššie nároky, budete si musieť zaobstarať drahšie verzie.

Základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus totiž ponúkne USB-C, ktoré by malo mať relatívne nízke prenosové rýchlosti pre fotky, videá či dokumenty. Dokonca by mali byť podobné USB 2.0, ktoré dnes spĺňa Lightning port a ide o veľký nedostatok, ktorým trpí napríklad aj iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Naopak, keď si ale kúpite drahší iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete na oveľa sofistikovanejšiu technológiu.

Zariadenie by malo podporovať Thunderbolt 3 a dokonca ponúknuť špeciálny softvérový režim v operačnom systéme iOS 17, v rámci ktorého budete môcť pracovať s kamerou zariadenia prepojenou cez kábel do počítača úplne novým spôsobom. Zatiaľ síce nepoznáme detaily, no má ísť o jedno z klasických prekvapení spoločnosti Apple.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Android sa dá hacknúť za 14 €. Na iPhone by ste to skúšali márne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.