Dnešný deň je pre fanúšika spoločnosti Apple opäť plný noviniek. Najskôr sme vás informovali o tom, ako sa objavila schéma, ktorá odhaľuje iPhone 15 Pro. Teraz tu máme ďalší únik, o ktorom píše portál Macrumors. Na internet sa dostali rovno zábery komponentu, ktorý bude pre iPhone novinkou. Dostane ho každá verzia tohtoročnej série.

Ako už iste viete, spoločnosť Apple sa v roku 2023 pripravuje na veľkú zmenu. Najmä z dôvodov politického tlaku musí ukončiť svoj osem pinový Lightning konektor, ktorý prišiel na trh po prvýkrát v roku 2012 s iPhonom 5. Nahradí ho modernejším a oveľa univerzálnejším riešením v podobe USB-C konektora, ktorý už využíva napríklad v počítačoch Mac či iPade. USB-C sa potom dostane aj do ďalších produktov, ako napríklad AirPods…

Práve USB-C konektor pre iPhone 15 sa dnes dostal na internet, konkrétne na sociálnu sieť X (predtým Twitter). O exkluzívne zábery sa postarali leakeri @lipilipsi a @John011235, ktorí tvrdia, že na fotkách môžeme vidieť USB-C konektory pripojené k PCB doskám.

iPhone 15 usb-c konektor
Zdroj: X

Drahší iPhone 15 Pro bude mať lepšie USB-C, ako základné modely 

Aj keď v tejto chvíli nie je nič oficiálne, známy analytici a leakeri sa už niekoľko mesiacov zhodujú na tom, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať iné USB-C konektory, ako iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Technológia bude vyzerať naoko rovnako, no ak máte vyššie nároky, budete si musieť zaobstarať drahšie verzie.

Základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus totiž ponúkne USB-C, ktoré by malo mať relatívne nízke prenosové rýchlosti pre fotky, videá či dokumenty. Dokonca by mali byť podobné USB 2.0, ktoré dnes spĺňa Lightning port a ide o veľký nedostatok, ktorým trpí napríklad aj iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Naopak, keď si ale kúpite drahší iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete na oveľa sofistikovanejšiu technológiu.

Zariadenie by malo podporovať Thunderbolt 3 a dokonca ponúknuť špeciálny softvérový režim v operačnom systéme iOS 17, v rámci ktorého budete môcť pracovať s kamerou zariadenia prepojenou cez kábel do počítača úplne novým spôsobom. Zatiaľ síce nepoznáme detaily, no má ísť o jedno z klasických prekvapení spoločnosti Apple.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zmena, ktorá na seba nechala dlho čakať. Takto bude vyzerať iPhone SE 4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here