Aj keď sa to nezdá, iPhone 15 je v podstate za dverami. Podľa najnovších informácií ho spoločnosť Apple predstaví už 13. septembra, takže od premiéry nás delí viac menej jeden mesiac. A hoci sa už o tomto zariadení na internete popísalo naozaj dosť, stále sa objavujú zaujímavé úniky, ktoré nám prezrádzajú ďalšie detaily.

O jeden z nich sa najnovšie postaral leaker Majin Bu na sociálnej sieti X (bývalý Twitter), ktorý tu zdieľal tajnú schému s iPhonom 15 Pro. Podľa úniku ide o menší 6,1″ model a na prvý pohľad to pôsobí, ako minuloročný iPhone 14 Pro. Ak sa však zameriame na detaily, rýchlo zistíme, že sa tu nachádza niekoľko zaujímavých odlišností, ktoré súhlasia s dávnejšími únikmi, o ktorých sme písali v priebehu uplynulých mesiacov.

Na telefóne je napríklad podstatne väčší kamerový modul, ktorého šošovky však pravdepodobne menej vystupujú do priestoru. Ťažko povedať, aký to má dôvod, keď iPhone 15 Pro dostane rovnaký kamerový snímač, ako minuloročný iPhone 14 Pro, no Apple zrejme vie, prečo to robí.

Hrubšie telo, tenšie rámčeky a zaoblené okraje 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Taktiež si môžete všimnúť jemne zaoblené okraje po hranách zariadenia. Pôjde o najzásadnejšiu dizajnovú zmenu, ktorou chce Apple odlíšiť svoju novinku od starších zariadení. Zároveň by mali zaoblené okraje na údajne titánovom ráme dopomôcť ku lepšej ergonómii pri používaní.

Vpredu sa potom na prvý pohľad opäť nič nezmenilo, no treba si všímať detaily. Sú tu extrémne tenučké rámčeky okolo displeja, ktorých celková hrúbka by mala mať len 1,5 mm a najbližšie sa budú podobať tomu, čo poznáme z inteligentných hodiniek Apple Watch. Nechýba tu ani výrez pre Face ID a prednú kameru, ktorý bude zakrytý v obľúbenom interaktívnom prvku Dynamic Island.

iPhone 15 Pro únik
Zdroj: Twitter / Majin Bu

Na spodku sa potom nachádza USB-C konektor, mikrofón a reproduktor. iPhone 15 Pro by mal mať podľa schémy hrúbku až 8,24 milimetra, takže oproti iPhonu 14 Pro mierne zhrubne.

Starší model má dnes „iba“ 7,85 milimetra. Dopomôcť by to, ale mohlo k použitiu väčšieho akumulátora, ktorý má mať podľa dávnejších únikov až 3 650 mAh (+ 12 %).

Pozrite si celú schému a dajte nám vedieť do komentára, či sa už na iPhone 15 Pro tešíte. Nebude vám prekážať jeho hrubšie telo?

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 je teraz extrémne lacný. Takáto ponuka sa neodmieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -