Mobilný operačný systém iOS 13 tento rok nezačal úplne správne. Stávalo sa dokonca, že technicky zdatnejší používatelia prechádzali späť na staršie verzie. Všetko preto, lebo nové aktualizácie boli ešte horšie. Po dnešnom dni to ale nebude možné. Minimálne nie z iOS 13.2.2 na iOS 13.2.3. Apple prestal túto verziu podpisovať.

Na iOS 13.2.2 sa už nevrátite

Možno ste ani nevedeli, no pokiaľ vám verzia operačného systému iOS 13.2.3 nesadla, mohli ste sa do dnešného dňa vrátiť späť na iOS 13.2.2. Sami sme sa presvedčili o tom, že nový update môže mať katastrofálny dopad na výdrž batérie. Dávalo by to teda zmysel. Dnes to však už možné nie je. iOS 13.2.2 už nie je podpisovaná, takže jednoduchšie povedané, Apple ju už nepodporuje a návrat nie je možný.

Apple pri tom značne spomalilo. Od septembrového predstavenia pribúdali aktualizácie ako na bežiacom páse. Ak ste však pozorne sledovali dianie okolo spoločnosti, v poslednom čase sa skutočne nič nedialo. Pravdepodobne vo firme usúdili, že hlavné problémy už boli zastabilizované a sústredia sa na iOS 13.3. Ten aktuálne skúšajú vývojári v beta testovaní.

Kedy príde iOS 13.3

Nová verzia systému by mala prísť už čoskoro. O vydaní jej beta verzie sme vás informovali ešte začiatkom minulého mesiaca. Kedy ale vyjde zatiaľ nevieme. Náš pôvodný predpoklad bol niekedy koncom novembra. Predsa len keď sa pozrieme na históriu vydávania veľkých aktualizácii, Apple to takmer vždy robí koncom mesiaca, počas ktorého systém začalo testovať. Na druhú stranu je ale otázne, či by mesačné testovanie stačilo.

Keďže je už december, my musíme počítať s úplne iným dátumom. Na teraz si ho presne netrúfneme odhadnúť, no myslíme si, že to bude určite pred Vianocami. Keďže aktualizácie vychádzajú skoro vždy na začiatku týždňa, mohlo by to byť už v budúci pondelok/utorok. To by bol pekný predvianočný darček. iOS 13.3 obsahuje napríklad aj funkciu, ktorá vám skryje Memoji z klávesnice. Tešíte sa? Napíšte nám do komentárov.

Apple vydalo druhú betu iOS 13.3, iPadOS 13.3, tvOS 13.3 a WatchOS 6.1.1.
Na iOS 13.2.2 sa už nevrátite. Apple ho už nepodpisuje. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Od spustenia iOS 16 prešlo takmer 100 dní. Pozrite sa na zaujímavé štatistiky systému
Môže ťa zaujímať
- Reklama -