Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že čínska spoločnosť Redmi chystá nový smartfón strednej triedy, ktorý bude vybaveným novým snímačom Samsung Isocell HPX s rozlíšením až 200 Mpx. Netrvalo dlho a toto zariadenie je na svete. Všetky správy sa úspešne potvrdili.

Redmi predstavilo 3 modely zo série Redmi Note 12, pričom 200 Mpx fotoaparát dostali dva z nich. Konkrétne ide o Redmi Note 12 Discovery Edition a Redmi Note 12 Pro Plus. Oba stoja menej ako iPhone SE 2022, ktorý na Slovensku kúpite od 549 €.

Nový snímač ponúka clonu f/1.65 a rovnako aj optickú stabilizáciu obrazu. Keďže sa predpokladá, že používatelia nebudú chcieť fotiť neustále v 200 Mpx rozlíšení, vďaka funkcii Pixel Binning ho bude možné znížiť na 50 Mpx či 12,5 Mpx (podľa potreby).

Na 100 % ho nabijete za 10 minút 

Redmi Note 12 Discovery Edition
Zdroj: Redmi

Okrem tejto technológie obsahuje zariadenie aj 8MP ultraširokouhlý fotoaparát a 2MP makro objektív, vďaka čomu má o dva fotoaparáty viac, než vyššie spomínaný iPhone SE 2022.

A čo ďalšie zaujímavé špecifikácie? Redmi sa chváli napríklad tým, že jeho nový Note 12 Pro Discovery Edition dokážete nabiť extrémne rýchlym 210 W nabíjaním na 100 % už za 10 minút.

A hoci ide o neuveriteľný čas, netreba zabúdať, že to pravdepodobne nebude robiť baterke z dlhodobého hľadiska práve najlepšie. Tá má v prípade TOP modelu strednej triedy kapacitu až 4300 mAh, pričom ak si vyberiete lacnejšie prevedenie Redmi Note 12 Pro Plus, získate 5000 mAh batériu.

Cena nižšia ako za najlacnejší iPhone SE 

Redmi Note 12 Pro Plus
Zdroj: Redmi

Nie je tajomstvom, že čínski výrobcovia dokážu predávať svoje zariadenia za extrémne nízku cenu. Ako sme už spomenuli vyššie, zatiaľ čo sa iPhone SE 2022 predáva na slovenskom trhu za sumu 549 €, lacnejší Redmi Note 12 Pro Plus štartuje v Číne na sume cca 290 € s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Drahší Redmi Note 12 Discovery Edition zákazníkov vyjde na 330 €, pričom sa bude rovnako spoliehať na 8 GB RAM a 256 GB úložisko. A hoci sú ceny uvedené bez rôznych daní a cla, stále je pri nich veľká rezerva, aby sa maximálne vyrovnali tomu, čo si pýta Apple za svoj základný 64 GB model iPhonu SE.

iPhone SE 2022
Zdroj: AppleInsider

Problémom však na začiatku bude dostupnosť, nakoľko Redmi plánuje zariadenia predávať len v Číne. Firma však nevylúčila, že časom prejde aj na globálny trh. 200 Mpx snímač si tak bude môcť dovoliť takmer každý bežný používateľ. Na otázku, či nejde viac o marketing ako o kvalitu fotografií si už musí každý záujemca zodpovedať sám.

Prečítajte si tiež  Kryty z iPhonu 7 a iPhonu 8 nasadíte aj na iPhone SE 2. generácie.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -