Spoločnosť Apple nám už v septembri ukáže úplne nový iPhone 16, ktorý prinesie hneď niekoľko zásadných noviniek. Hoci sa tieto zariadenia po dizajnovej stránke nezvyknú výraznejšie meniť, z času na čas je to potrebné urobiť, aby Apple trochu viac modernizoval svoju ponuku a urobil ju lákavejšou pre svojich zákazníkov. Firma to však robí veľmi opatrne, aby nepokazila to, čo máme na iOS zariadeniach tak radi.

iPhone 16 si preto stále zachová hliníkovú konštrukciu s matným skleneným zadným telom a tiež plochými hranami, ktoré sú v rohoch jemne zaoblené. Kompletné porovnanie s iPhonom 15 nájdete na tomto odkaze. Smartfón sa bude vďaka tomu pohodlne držať v ruke a zároveň poskytne solídnu odolnosť pred pádmi alebo nárazmi.

Najviac sa zmení zadná časť, kde sa nachádzajú šošovky s fotoaparátmi. Zariadenie ich bude mať rovnako ako doteraz dve, ale už nebudú umiestnené diagonálne, ale vertikálne pod sebou. Túto skutočnosť nám už po niekoľkýkrát potvrdil únik.

Ochranné sklá na zadné šošovky pre iPhone 16

V tomto prípade ho opäť odhalil známy leaker Majin Bu na sociálne sieti X a jeho súčasťou je fotografia, ktorá zobrazuje tvrdené ochranné sklá pre zadné fotoaparáty pre každý jeden iPhone zo „šestnástkovej“ série.

Ako môžete vidieť sami, usporiadanie fotoaparátov bude na iPhone 16 aj na iPhone 16 Plus úplne iné, ako na iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus. Súčasťou kamerového modulu už nebude ani LED dióda, ktorá sa premiestni vedľa neho priamo do zadného matného skla.

Naopak, ak si robíte zálusk na iPhone 16 Pro alebo iPhone 16 Pro Max, v tomto prípade by sa šošovky, respektíve ich usporiadanie nemalo nijako výraznejšie zmeniť. Z toho sa dá usúdiť, že pri prémiových modeloch Apple neplánuje robiť veľké dizajnové rozdiely.

iPhone 16 fotoaparáty
Zdroj: X / Majin Bu

Tým najväčším bude azda to, že už nedostanú 6,1″ a 6,7″ displej, ale až 6,3″, respektíve 6,9″ displej, čo znamená, že fyzicky narastú.

Spoločnosť Apple plánuje predstaviť nový iPhone 16 v polovici septembra 2024, pričom do predaja vkročí pravdepodobne už koncom toho istého mesiaca, alebo potom začiatkom októbra. Výroba niektorých komponentov pre iPhone 16 Pro už začala.

Apple sa do produkcie pustil v dostatočnom predstihu, aby neboli typické problémy s dodávkami súvisiace s obrovským dopytom a malým počtom vyrobených kusov. Snáď sa to teda v roku 2024 podarí. Držíme palce.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tip na aplikáciu: RadioApp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -