Hoci nás od predstavenia modelového radu iPhone 16 delí ešte niekoľko mesiacov, Apple už usilovne pracuje na tom, aby prišiel včas. Podľa správ z dodávateľského reťazca dostali spoločnosti Samsung Display a LG Display zelenú na spustenie sériovej produkcie OLED panelov pre iPhone 16 Pro. Práve táto dvojica sa postará o masovú výrobu displejov pre nové modely.

Tento krok signalizuje pozitívnu správu, keďže práve prelom mája a júna zvykne byť štartovným obdobím v tejto kategórii komponentov. Obaja dodávatelia sa postarajú o výrobu špecifických displejov. Samsung Display poskytne panely pre celú štvoricu modelov iPhone 16, zatiaľ čo LG Display sa zameria výhradne na Pro verzie.

Do výroby by však mal vstúpiť ešte jeden dodávateľ, ktorý je pre dodávateľský reťazec Apple veľmi známy. Bude ním spoločnosť BOE, ktorá by mala tiež prispieť k dodávkam OLED displejov pre základné modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

iPhone 16 Pro dostane pokročilý OLED panel

Pre LG Display predstavuje tento pokrok zvlášť významný míľnik, keďže v minulosti čelila výzvam s dodržaním dodacích lehôt pre Apple. V predchádzajúcom roku LG Display získala schválenie pre OLED panely iPhone 15 Pro, čo jej umožnilo zlepšiť trhovú pozíciu a dosiahnuť lepšie cenové podmienky.

Zdroj: X / Peché Africa (úprava redakcie)

Podľa portálu The Elec sú rozdiely medzi OLED panelmi pre iPhone 15 Pro a nadchádzajúce iPhone 16 Pro len minimálne. Nové modely by však mali získať tenšie rámčeky vďaka použitiu technológie Border Reduction Structure (BRS). Je teda zrejmé, že výrobný proces sa predsa len trochu odlíši.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro vs. iPhone 15 Pro: Porovnanie rozmerov a dizajnu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -