Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby bolo používanie iPhonu čo možno najkomfortnejšie pre všetkých používateľov. S tým však nesúvisí iba vývoj hardvéru ale aj softvéru, ktorý prechádza pravidelnými zmenami. Niektoré sú lepšie, iné horšie. Vždy však idú ruka v ruke.

Pokiaľ hľadáte kvalitné príslušenstvo pre Apple zariadenia, navštívte Loopi. Z obrovskej ponuky si vyberie úplne každý. Platiť môžete aj cez Apple Pay. (Reklama)

Aby sme to lepšie vysvetlili, do roku 2017 bolo aktívne zobrazovanie percent batérie v pravom hornom rohu používateľského rozhrania iOS úplne bežné a milovali ho ľudia po celom svete. Potom ale prišiel iPhone X s výrezom pre Face ID a percentá boli fuč. Dôvodom bolo to, že sa sem už nezmestili a inžinieri UI nedokázali vymyslieť spôsob, ako by tento problém vyriešili (aj keď to bolo nakoniec jednoduché).

Hoci ste si ich stále vedeli pozrieť prostredníctvom ovládacieho centra, pri bežnom pohľade na displej ste sa mohli spoliehať len na ikonu akumulátora, čo mnohým ľuďom, zakladajúcim si na presnosti, príliš nevyhovovalo. V roku 2022 ale prišlo riešenie.

Spoločnosť Apple predstavila iOS 16, ktorý prinavrátil zobrazenie percent batérie prakticky pre všetky novodobé iPhony, ktoré sa spoliehajú na systém odomykania prostredníctvom skenovania tváre. A hoci percentá zo začiatku nefungovali na iPhonoch s označením „mini“ či iPhone 11 a iPhone XR, s príchodom ďalšieho updatu iOS 16.1 sa to zmenilo a funkciu si môžu užívať všetci.

Návod: Ako nastaviť percentá batérie na iPhone?

iOS 16.1 percentá batérie
Zdroj: Macrumors
  • Aktualizujte si svoj iPhone na najnovšiu verziu operačného systému (minimálne na iOS 16.1) aby vám fungovalo všetko tak ako má.
  • Otvorte si aplikáciu Nastavenia.
  • Prejdite do sekcie Batéria.
  • Úplne navrchu pri položke „Percentá batérie“ kliknite na prepínač tak, aby zostal v polohe Aktívne.
  • Hotovo.
iphone percentá batérie
Zdroj: SvetApple

Teraz si môžete na svojom iPhone užívať klasické percentá batérie tak ako kedysi bez nutnosti sťahovania ovládacieho centra. Nový systém je pre niektorých ľudí po grafickej stránke trochu komplikovaný a chvíľu si naň treba zvykať.

Našťastie však Apple opravilo nedostatok, v rámci ktorého ubúdalo iba číslo, no stav indikátora sa nemenil. Teraz je to celé dynamické a pôsobí to oveľa prehľadnejšie.

Dajte nám vedieť do komentára, či používate funkciu percent batérie na svojom iPhone alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kde je iPhone najlacnejší a kde naopak najdrahší?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -