Spoločnosť Apple vydala druhú beta verziu operačného systému iOS 16.1, ktorú si v súčasnosti môžu nainštalovať vývojári na svoje zariadenia. Ako píše Macrumors, už v priebehu niekoľkých minút od inštalácie sa podarilo zistiť, že tento update zásadným spôsobom vylepšuje percentuálny ukazovateľ aktuálneho stavu batérie, ktorý bol v štandardnej verzii iOS 16 tak často kritizovaný.

Doposiaľ to totiž fungovalo tak, že batéria bola po celý čas vyplnená bielou / čiernou farbou a s výnimkou veľmi nízkej kapacity sa nijakým spôsobom nemenila. Jediné, čo mohol používateľ sledovať bolo to, ako mu postupne ubúdajú percentá. Problém však vznikal pri periférnom pohľade, keď človek nevnímal čísla, ale iba ikonu.

Apple si to ale našťastie uvedomilo a rozhodlo sa majiteľov iPhonov vypočuť. Po novom v iOS 16.1 testuje prepracovanú ikonu, ktorá obsahuje aj dynamicky sa meniacu výplň batérie pod číselným zobrazením percent. Ak má teda zariadenie ešte 50 % energie, výplň tvorí presne polovicu indikátora.

Percentá batérie aj na modeloch mini + ukazovateľ na uzamknutej ploche 

Možno, že ste to nepostrehli, no prvá beta verzia iOS 16.1 priniesla percentá batérie aj na najmenší iPhone 12 / 13 mini s 5,4″ displejom, či iPhone XR / 11 so 6,1″ displejom. To znamená, že si ich po novom môžu užívať úplne všetci.

Aby toho nebolo málo, druhá beta pridáva aj dodatočný indikátor nabíjania na uzamknutej ploche, ktorý vám ukáže presnú percentuálnu hodnotu vždy potom, ako zapojíte do iPhonu Lightning kábel, alebo zariadenie položíte na bezdrôtovú Qi nabíjačku.

V prípade, že vlastníte iPhone 14 Pro, táto informácia sa presunie do dynamického ostrovčeka.

Do vydania oficiálnej verzie iOS 16.1 nás čaká ešte niekoľko týždňov. Apple musí poriadne otestovať všetky funkcie, ktoré by mal tento update priniesť používateľom. Pokiaľ sa teda tešíte na percentá batérie, no nechcete skúšať beta verziu, musíte zostať trpezliví.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám nové zobrazenie páči viac, ako to, s ktorým sme sa stretli po vydaní iOS 16. Za nás je to krok správnym smerom a zároveň kvitujeme spoločnosti Apple to, že sa zaujíma o svojich používateľov. Toto vyšlo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here