Správy o tom, že Netflix pracuje na vlastnej hernej platforme sú v obehu už od leta a zdá sa, že mediálny gigant si za svojim slovom naozaj stojí. Spoločnosť sa naplno púšťa do vôd mobilného gamingu, no má to jeden háčik. Službu si zatiaľ užijú iba majitelia zariadení so systémom Android.

K hrám bude možné pristupovať priamo z mobilnej aplikácie v rámci kategórie Hry. Nejedná sa však o streamovaciu službu na báze xCloudu od Microsoftu. Hry je nutné vopred fyzicky stiahnuť na zariadenie. Niektoré z ponúkaných titulov je možné hrať aj v režime offline, väčšina ale bude potrebovať neustálym pripojením k sieti.

- Reklama -

Netflix Games momentálne disponuje päticou herných titulov:

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things: The Game
  • Shooting Hoops
  • Card Blast
  • Teeter Up

Senzácia alebo chybný krok? 

Firma má v najbližšej dobe v pláne pridávať a optimalizovať čoraz väčšie množstvo herných zážitkov, spomedzi ktorých by mala väčšina zastávať status exkluzívneho obsahu. Vo vývoji je taktiež aj verzia pre platformu iOS, ktorá by mala doraziť už čoskoro. Oneskorenie služby pre Apple zariadenia by nemalo súvisieť s reštrikciami zo strany App Store.

Netflix

Netflix momentálne ponúka herné tituly v rámci štandardného predplatného pre filmy a seriály. Uvidíme, či sa dočkáme senzácie zo strany jednotky na poli mediálneho obsahu, alebo iba „prezlečeného“ Apple Arcade, ktoré sa napriek svojmu potenciálu teší len malej fanúšikovskej základni.

Čo si myslíte o vstupe Netflixu do videoherného priemyslu vy? Chystáte sa vyskúšať hranie na novej platforme? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJNetflix
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.