Pripravovaná vlajková loď spoločnosti Apple v podobe iPhonu 14 Pro, má prvýkrát od čias iPhonu X priniesť iný výrez Notch. Táto zmena je avizovaná už niekoľko mesiacov, čo sa potvrdzuje aj na doterajších uníkoch a nedávno zdieľaných CAD renderoch. Nový výrez na štýl „notch + pill“ sa ukazuje aj v novej schéme plánovaného smartfónu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Autorom schémy je Max Weinbach, ktorý sa podelil o nové obrázky na svojom Twitteri. Nové vlajkové telefóny od Apple budú ešte o čosi hrubšie a budú mať výraznejší výčnelok fotoaparátu na oboch modeloch Pro. Okrem toho jeho schémy opäť ukazujú výrez na prednej strane v podobe zmeneného notchu.

Ako môžete vidieť na renderi iPhonu 14 Pro Max nižšie, na šírku 77,58 mm sa oproti predchádzajúcej generácii mierne zmenší. Výška sa zníži o 0,1 mm, teraz bude merať 160,7 mm. Bump bude o niečo hrubší so zväčšeným nárazom snímača fotoaparátu. Verzia Max bude disponovať ešte o niečo hrubším výčnelkom, ako „základná“ verzia Pro. V kvalite fotoaparátov by sa však táto zmena odzrkadliť nemala.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Twitter / Max Weinbach
iPhone 14 Pro
Zdroj: Twitter / Max Weinbach

iPhone 14 Pro bude rozmerovo tiež veľmi podobný iPhonu 13 Pro, hoci používatelia určite nebudú môcť opätovne použiť puzdro iPhone 13 Pro. Dočkáme sa tak podobných zmien, ako v prípade prechodu z 12 Pro na aktuálny model. Čo si o tomto dizajne myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  Kuo: Nový čip A16 sa objaví iba v iPhone 14 Pro. Základné modely si ponechajú A15

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -