Spoločnosť Apple sa minulý mesiac postarala o rozšírenie ponuky tabletov, pričom najnovším figurantom v tejto kategórii sa stal iPad Air piatej generácie. Ten dorazil s kľúčovými novinkami vrátane čipu M1 a podpory 5G pripojenia pre Cellular modely.

Zaujme aj vylepšenie prednej kamery s podporou funkcie Center Stage a až dvojnásobne rýchlejší prenos dát cez USB-C konektor. Apple však vykonalo aj jednu internú zmenu zariadenia, s ktorou sa na Apple Evente nepochválilo. Ocenia ju hlavne autorizované servisy  v prípade výmeny batérií v tablete.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový iPad Air 5. generácie. Má procesor M1 a podporu 5G

Podľa webu iFixit majú batériové články nového iPadu Air na spodnej strane rozťahovacie výsuvné úchyty na jednoduchšie vyberanie batérie. Predchádzajúce modely iPadu Air mali tieto články úplne prilepené a ich odstránenie bolo ťažšie, pričom technici na uvoľnenie veľkého množstva lepidla bežne používali rozpúšťadlo, alebo technický alkohol.

Vyťahovacie úchyty by mali uľahčiť výmenu batérie servisom tretích strán a zákazníkom, ktorí sa pokúšajú o opravu svojpomocne. Predajne Apple a autorizovaní poskytovatelia servisu Apple stále vymieňajú celé zariadenie v prípade, ak zákazník potrebuje novú batériu pre všetky modely iPadov.

Zdroj: iFixit

Apple pridáva tieto úchyty batérie do viacerých zariadení vrátane iPadu mini šiestej generácie a najnovších 14″ a 16″ modelov MacBookov Pro. Nové teardowny a testy čerstvo predstavených zariadení by nám mali odhaliť aj ďalšie novinky, ktoré jablková spoločnosť mohla zatajiť počas ich uvádzania.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -