Ešte nedávno sme vás konfrontovali so zaujímavou myšlienkou, v rámci ktorej malo Apple šancu začať predávať super-lacný iPhone, ktorým by konkurovalo všetkým repasovaným riešeniam či mnohým Androidom. Po včerajšom predstavení iPhonu SE 3. generácie však vieme, že sa toto zbožné prianie nenaplní.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Dôvodom nie je ani tak oživenie zariadenia za pomoci procesora A15 Bionic či 5G pripojenia. S tým sme počítali. Apple však mohlo nechať v predaji aj pôvodný iPhone SE 2. generácie, ktorý mohol zlacnieť a stále poskytovať adekvátny hardvér, ktorý by vyhovoval menej náročným spotrebiteľom v chudobnejších krajinách.

Veď toto zariadenie obsahuje procesor A13 Bionic (2019) a takisto 3 GB operačnej pamäte RAM. V súčasnosti už možno nejde o TOP konfiguráciu, no stále sa radí medzi priemer, ktorý má čo ponúknuť.

A to, že tento model disponuje iba 4G konektivitou určite nie je negatívom. Veď v mnohých rozvojových krajinách, kde by bol populárny a tvrdo by bojoval s Androidmi nejde o rozhodujúci aspekt.

Apple prestalo predávať iPhone SE 2

9to5Toys.com

V Cupertine však pravdepodobne touto cestou nechcú ísť. Nechcú svoju technológiu „nútiť“ používateľom len preto, že je výnimočne lacná. iPhone SE 2. generácie preto včera raz a navždy vypadol z predaja v oboch 64 GB a 128 GB variantoch a späť sa už zrejme nikdy nevráti.

Prečítajte si tiež  Fotogaléria: Takto vyzerá nový iPhone 13 a iPhone 13 Pro v tmavozelenej farbe

A aby to bolo ešte zaujímavejšie a možno dramatickejšie, technologický gigant zvýšil cenu pri svojom iPhone SE 3, pričom ten v porovnaní s iPhonom SE 2 štartuje až o 50 € vyššie.

Samozrejme, v súvislosti s tým, čo sa momentálne deje vo svete nejde zas o také veľké prekvapenie. So zdražovaním sa stretávame prakticky všade. Netreba však zabúdať, že v tomto prípade hovoríme o platforme, ktorá má najlepšie roky dávno za sebou a jej výrobná cena postupne klesá. Apple teda skúša, koľko sú mu jeho zákazníci ochotní zaplatiť a my veríme, že toto rozhodnutie má veľmi dobre premyslené.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.