Spoločnosť Apple neustále vyvíja novinky a technológie, s ktorými môže svojim používateľom výrazne uľahčiť každodenný život. Aj preto sa pomerne často stretávame s patentami, z ktorých sa niektoré dostávajú aj do reálneho sveta (a zvyšok zostáva odložený v zálohe na neskôr).

Najnovšie Apple potvrdilo, že stále skúma možnosti bezdrôtového nabíjania, ktoré by v blízkej budúcnosti mohlo nahradiť klasické káblové nabíjanie tak ako ho poznáme dnes. Prvým krokom k tomuto prechodu bol MagSafe v iPhone 12, no informácie z pozadia firmy naznačujú, že vôbec nemusel byť posledným.

Najnovšia patentová prihláška totižto ukazuje viaceré spôsoby nabíjania, ktoré dnes nepoznáme, pričom najzaujímavejším z nich je ten, v ktorom je načrtnuté reverzné nabíjanie zariadenia priamo cez displej.

Aby sme to vysvetlili, predstavte si, že váš známy potrebuje doplniť pár percent batérie, pričom vo vašom zariadení jej máte stále dosť. Jednoducho by svoj iPhone položil zadnou časťou na váš displej a telefón by sa automaticky dobil.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Aj pre ostatné produkty 

Dokonca by to mohlo fungovať aj v súvislosti s inteligentnými hodinkami Apple Watch, slúchadlami AirPods alebo digitálnou ceruzkou Apple Pencil! Človek by ju jednoducho položil na displej iPadu a okamžite by do nej prúdila energia.

Na záver len pripomenieme, že tento patent má jeden drobný nedostatok a tým je celková odolnosť displeja. Nakoľko Apple vyrába zadné sklo fotoaparátov zo zafírového sklíčka, to má tendenciu dotykový panel na iPhone ľahko poškriabať (pretože má nižšiu tvrdosť).

Ak by teda Apple sprístupnilo bezdrôtové nabíjanie cez displej, muselo by byť veľmi opatrné v tom, akým spôsobom by prebiehalo. Vieme si však predstaviť, že by sa telefóny položili displejmi oproti sebe. V tejto situácii by už zrejme nehrozilo žiadne poškodenie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  YouTube prináša geniálnu funciu, ktorú určite oceníte.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -