Spoločnosť Apple začala pred niekoľkými dňami predávať svoj iPhone 14 / 14 Pro, pričom zákazníci po celom svete prakticky okamžite vykúpili skladové zásoby. Podľa našich zdrojov sa novinkám darí aj u nás na Slovensku, hoci ceny sa z dôvodu oslabenia eura voči doláru zvýšili pomerne razantným spôsobom.

Ešte väčším prekvapením, ale je, že ľudia nenakupujú základnú verziu so 6,1″ displejom. Áno, aj tento model si našiel svojich nových zákazníkov, no drvivá väčšina objednávok pochádza práve na drahšie modely „Pro“, ktoré prinášajú bohatšie hardvérové vybavenie.

Ku celej veci sa vyjadril aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý na sociálnej sieti Twitter zverejnil celú sériu príspevkov.

Podľa jeho zistení, ktoré pochádzajú z dodávateľských reťazcov, požiadala spoločnosť Apple svojho dodávateľa Hon Hai, aby sa preorientoval na výrobu iPhonu 14 Pro.

To by malo zlepšiť dostupnosť drahších modelov do konca roka 2022.

Stačí vraj vymeniť len niekoľko dodávateľov a komponentov 

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Ako ďalej dodáva Kuo, Apple túto zmenu urobilo na úkor dostupnejšieho modelu, pri ktorom zaznamenalo slabší dopyt. Firma sa pri iPhone 14 Pro prerátala o zhruba 10 %, čo sa pokúsi do Vianoc dobehnúť.

Podľa informácií, by nemal byť veľký problém preorientovať výrobnú linku spoločnosti Hon Hai na drahšie prevedenia Pro, nakoľko si to vyžaduje iba niekoľko zmien na úrovni dodávateľov (pretože drahšie verzie používajú iné komponenty).

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Kuo taktiež očakáva, že väčšina zvyšných dodávateľov dostane od spoločnosti Apple v priebehu najbližších dní žiadosť na zvýšenie výrobnej kapacity pre drahší iPhone 14 Pro. Dajte nám vedieť do komentára, ktoré zariadenie z tohtoročnej série si plánujete zaobstarať vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -