Okrem výkonnejšieho čipu, lepšieho kamerového systému a nového portu USB-C sa nový iPhone 15 Pro a 15 Pro Max dočkal aj titánového rámu. Lepšie navrhnutá konštrukcia prináša veľké plus, o ktoré sa s nami spoločnosť Apple počas konferencie Wonderlust nepodelila.

Vďaka novej konštrukcii bude možné iPhone rýchlejšie a jednoduchšie rozobrať, čo výrazne pomôže pri potenciálnych opravách zariadenia. Tento dizajn už Apple použil minulý rok pri iPhone 14 a iPhone 14 Plus, ktoré sa stali prvými iPhonmi od modelu 4S z roku 2011, ktoré sa dali otvoriť z oboch strán. Modely iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max však tento dizajn nemali, čo sa Apple rozhodlo napraviť teraz.

Vďaka tejto novinke by mali byť opravy modelov iPhone 15 Pro s prasknutým zadným sklom lacnejšie aj pre zákazníkov bez služby AppleCare+. Apple oficiálne účtuje za opravu zadného skla modelov iPhone 14 a iPhone 14 Plus od 169 do 199 dolárov, zatiaľ čo za modely iPhone 14 Pro až neuveriteľných 499 dolárov.

iPhone 15 Pro teardown
Zdroj: Apple

Známy portál iFixit, ktorý sa venuje teardownom zariadení vo svojom príspevku podotýka, že iPhone 14 bol v tomto ohľade najväčšou zmenou od čias iPhonu X. Jablková spoločnosť sa v tom čase tiež postarala o presunutie a zmenu umiestnenia niektorých interných komponentov, aby boli opravy ľahšie uskutočniteľné.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro / Pro Max dostal navýšenie RAM. Tu sú presné čísla

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -