Vďaka úniku z továrne Foxconn, ktorý považujeme za jeden z najväčších počas tohto roka vieme aké farby budú mať nové iPhony či to, že zadná strana bude z matného skla. Tiež vieme kapacitu batérie iPhonu 11 Pro Max a teraz Poznáme úložiská nových iPhonov. Dočkáme sa 1TB pamäte?

Poznáme úložiská nových iPhonov.

Apple pomerne často mení úložiská svojich iPhonov a niektorí ľudia v tom môžu mať napokon trošku zmätok. Na internete sa začiatkom roka a tiež pred niekoľkými mesiacmi vo veľkom písalo o tom, že nové iPhony budú štartovať so 128GB úložiskom a že vrchol ponuky bude tvoriť neuveriteľný 1TB.

Vďaka novým a hlavne veľmi čerstvým únikom z továrne Foxconn, kde sa na výrobu nových iPhonov intenzívne pripravujú teraz vieme, že sa informácie nenaplnili avšak prekvapenie príde tak či tak. Spoločnosť Apple sa rozhodla pozmeniť svoju politiku úložiska. Nie však pri high-end iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max ale práve pre nástupcu iPhonu XR, modeli iPhone 11.

iPhone 11 príde s rovnakým variantami ako iPhone 11 Pro/11 Pro Max

Minulý rok bolo potrebné oddeliť iPhone XR od modelovej rady XS a to všade, nie len cenou. Trpelo tým teda aj úložisko, kde firma ponúkla v základnej zostave 64 GB, 128 GB v lepšej verzii, no a v najdrahšej 256 GB (čo samozrejme 99% používateľom reálne úplne stačí).

iPhone namiesto peňaženky? Už dnes ho tak v podstate používame. - svetapple.sk

Vždy sa ale nájde niekto, kto potrebuje viac a presne preto sa bude úložisko rozširovať a meniť. Základ žiaľ ostáva rovnaký a teda 64GB. Ak si ale priplatíte, za druhý stupeň získate už 256 GB a za tretí, najväčší až 512GB! Rovnaká politika bude platiť aj pre iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Znamená to teda, že všetky tri modely pôjde počas tohto roka na jednej lodi.

1 TB pravdepodobne až o rok

Ak ste skutočne náročný používateľ a chceli ste úložisko s kapacitou 1 TB, Apple s ním počíta pravdepodobne až za rok. O tom, že ho dokáže použiť aj pri iPhone niet pochýb. Na iPade funguje bez problémov. Tento rok sa ale zrejme tejto verzie nedočkáme. Minimálne tak to naznačujú dosť hodnoverné úniky priamo z továrne Foxconn v Číne.

Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. - svetapple.sk
Poznáme úložiská nových iPhonov. Dočkáme sa 1TB pamäte? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.