Nový iPhone 11 nám príde ako rozumná voľba. Je skutočne veľmi príjemne vybavený a ponúka zaujímavú cenovku. Pre koho je určený iPhone 11? Urobili sme menšiu analýzu používateľov, ktorým sa určite oplatí prejsť na nový model.

Pre koho je určený iPhone 11?

Samozrejme, nový iPhone 11 je určený pre každého koho zaujal. Ak sa ti jeho novinky páčili, môžeš si ho ísť zakúpiť bez toho aby si bral v úvahu aké zariadenie momentálne používaš. Na druhú stranu si to ale treba veľmi dobre rozmyslieť. Hoci je jeho cena prijateľná, stále nie je najmenšia. Koniec koncov, niekto môžen novinkou viacej stratiť ako získať. Presne preto sme pripravili tento článok. Používateľov sme rozdelili na 3 skupiny. Prvou sú používatelia iPhonu 6 až iPhonu 8, druhou používatelia iPhonov X,XS,XR a treťou potom majitelia Andoridov. Poďme na to

Majitelia iPhonu 6 až iPhonu 8

Pre koho je určený iPhone 11? Oplatí sa jeho kúpa? - svetapple.sk
S týmito zariadeniami upgrade oceníte – svetapple.sk

Pokiaľ máte jedno z vyššie menovaných zariadení vrátane verzii “Plus”majte sa na pozore. Toto môže byť veľmi dobrá kúpa, ktorou určite len získate. Začneme hneď displejom. Áno, ten je len LCD ale rovnakú technológiu používate aj dnes vo vašich zariadeniach. Čo sa týka samotného rozlíšenia, to je na tom v podstate úplne rovnako ako iPhone so 4,7″ displejom. Hustota pixelov je 326ppi a teda totožná (majitelia pluskových modelov majú hustotu pixelov až 401ppi takže si môžu rozdiel všimnúť. Nie je však zásadný).

Potvrdené, Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch! - svetapple.sk
Apple na všetkých nových iPhonoch zabil 3D Touch! – svetapple.sk

Displej už neponúka 3D Touch, čo môžeme považovať ako mínus. Nájdeme v ňom ale podobný Haptic Touch, ktorý funguje podľa všetkého veľmi dobre. (Nutné dodať, že 3D Touch už nie je ani súčasťou iPhonu 11 Pro). Čo však displej ponúka je Face ID a to je ešte okrem iného aj vylepšené oproti predošlej generácii iPhonu. Navyše kamera, ktorá sa tu nachádza má väčšie rozlíšenie a to 12MPx a dokáže natáčať spomalené videá. Nič z toho žiaden iPhone pred modelom 11 ešte nemal. Spomenieme aj vylepšené reproduktory oproti predchodcom.

- Reklama -

Telefón má navyše 2 kamery s prepracovaným tmavým režimom, režimom portrétov a optickou stabilizáciou videa, ktoré už samozrejme natáča v 4K.

2 šošovky fotoaparátu fotia úplne špičkovo – svetapple.sk

Dôležitým atribútom bude ale určite aj rýchlosť a výdrž batérie, tu opäť iPhone 11 exceluje. Pod kapotou sa skrýva super výkonný procesor Apple A13 Fusion, ktorý je najvýkonnejším procesorom aký sa vôbec používa v mobilných zariadeniach. Rovnako tak je tu aj najvýkonnejšia grafika. Nejde len o to aký rýchly bude nový iPhone ale aj akú bude mať životnosť. Minimálne 3 roky s ním vydržíte a stále bude šlapať ako hodinky. Batéria zariadenia bude pravdepodobne o čosi väščšia. Už tak dobrú výdrž modelu XR posunula ešte o hodinu vyššie. Tu teda opäť len získate a nič nestratíte. Oproti 4,7″ to bude extrémne citeľný rozdiel.

Jedná sa pravdepodobne o najvýkonnejší smartfón na svete… – svetapple.sk

No a na záver cena. Budeme kalkulovať s Európskymi cenami nového modelu. Základ ponúka rozumných (ale nie dostatočných) 64GB. Za túto verziu zaplatíte 799€. Oveľa viac sa vám ale oplatí variant 128GB, kde je minimálny cenový rozdiel. Táto verzia stojí 849€. Najvyššia verzia obsahuje 256GB a stojí 969€. Cenovo to teda nie je uletené a vyzerá to ako rozumná voľba. Pre majiteľov vyššie menovaných zariadení aj je. Im prechod vrelo odporúčame.

Majitelia iPhonu X,XS,XR

Ak máte modely označené ako X (s výnimkou XR) nemusíte ešte upgradovať – svetapple.sk

Pokiaľ ste majiteľom iPhonu X a XS prípadne verzie XS Max, na rovinu vám hovoríme, že by sme s kúpou novšieho iPhonu ešte rok počkali alebo potom išli do vlajkovej lode, modelu 11 Pro.

Všetky tri tieto zariadenia obsahujú lepší displej, stále veľmi zaujímavý výkon, dobrú výdrž batérie a v neposlednom rade aj dvojicu fotoaparátov na zadnej strane. Hoci má iPhone 11 veľa vylepšení, ktoré predošlé vlajkové lode nemali, stále si nemyslíme, že tu existuj dôvod na výmenu a jednoducho budete mať novšie zariadenie ale minimálne po stránke displeja určite nie lepšie.

To sa ale nedá povedať aspoň o jednom z trojice zariadení a tým je model XR. Mnoho jeho majiteľom je s produktom spokojných vrátane jeho ceny a parametrov. Na druhú stranu oproti tomuto zariadeniu je to predsa len dosť veľký skok a používateľ tu prakticky nič nestratí ale iba získa. Všetko to čo mal model XR má aj model 11 a samozrejme ešte omnoho viac. Navyše dobrým benefitom v hodnote 60€ môže byť aj služba Apple TV+ zadarmo. Ak teda máte toto zariadenie, určite vás iPhone 11 až tak nenadchne. Na druhú stranu ale môže mať niečo, po čom túžite tak prečo nie.

Majitelia Andoridu

Majitelia Andoridov budú možno prekvapení – svetapple.sk

Pokiaľ máte Andorid a iPhone ste ešte nikdy nemali, je na čase to zmeniť. Osobne si myslíme, že ak máte začať s Applom za rozumné peniaze, iPhone 11 je ideálny štart. Jeho výhodou je hlavne super-rýchly procesor vďaka čomu pocítite na vlastnej koži, prečo je patriť do ekosystému spoločnosti Apple tak super. iOS si pôjde s hardvérom ruka v ruke a žiadnych problémov sa tu nedočkáte. Navyše iPhone 11 dokáže natáčať aj veľmi slušné video, odomknete ho pomocou tváre, je mimoriadne odolný a dizajnovo vydarená. Na čo ešte čakáte?

Pre koho je určený iPhone 11? Oplatí sa jeho kúpa? – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. No neviem ako kolko vam zaplatili ale bolo to dosť. Lebo taku blbosť som davno nečital. Že iphone 11 sa oplati? Predraženy flex. 12 mpx foťak? Rozostrený širokáč? Ďakujem, nemám záujem. A vy ste opisovali iphone 11 pro a cenu date za 11 pekne. No hlavne že 256gb verzia pro stoji 1300€. Plus 50€ za upgrade 64 na 128gb je fakt prehnane. Ja mam mobil za 200€ xiaomičko ktore možno nema A13 kovy procak ale ma 48mpx foťak, poriadny širokač, a stal ma 200€. ._. ako fakt nech sa jablčko strči kdesi. A teraz ešte v septembri 2020 iphone 12 no tešim sa kolko bude stať. Stavim sa že okolo 2000€ :/ A ak by som nemal porovnávať tento mobil s mobilom za 200€ ale s nejakým poriadnym tak mobil za 1000€ je problém zohnať za prvé a za druhé keď už najdete tak napr. huawei p30 pro, samsung note 10+, xiaomi redmi note 10, samsung galaxy s10 plus či pro či jaka je to ta lepšia verzia, teraz vyjde huawei p40 premium a mohol by som pokračovať ďalej. Jednoducho jablčka su na tri veci: na flex, na prácu a na pi**.

    • Tak to je hadam kazdeho volba co si vyberie. Treba uznat ze iPhone vydrzi dlho. Aj po 2 ci 3 rokoch je stale pouzitelny, vyzera dobre a dostava pravidelne updaty, nehovoriac ao ekosysteme. Je pravda ze si priplatite ale pozri sa na ine vlajkove lode, tiez sa dostanes na cenu 1000 euro. Ja som bol dlhe roky Androidak ale aj iPhone svoje kuzlo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here