Prechod z jedného operačného systému na druhý sa stáva častým kameňom úrazu pri výbere nového smartfónu, hlavne v prípade užívateľov, ktorí sa pohrávajú s možnosťou odchodu zo systému Android. Google vo svojom novom príspevku upozorňuje na widgety pre domovskú obrazovku iOS, ktorými si prispôsobíte plochu na štýl Androidu.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako v aplikácii Safari (iOS 15) nastaviť vlastné pozadie?

Autorom príspevku na oficiálnom Google blogu je prezident firmy pre iOS platformu. Home Screen novej vlajkovej lode spoločnosti je podľa jeho slov možné prispôsobiť pre potreby užívateľov, ktorí sú zvyknutí na konkurenčný systém. Natívne aplikácie a widgety je možné „vymeniť“ za tie od Googlu, takže spôsob akým budete svoj telefón využívať je len na vás.

Google Widgets

Klasické jablkové programy v podobe appiek ako Fotky, Safari, Kalendár, Pripomienky alebo Telefón môžete nahradiť používaním Google Photos, Google Chrome, Google Kalendár, Google Tasks alebo Google Voice.

Okrem aplikácií je možné aj pridanie widgetov, ktoré v správnom rozložení a zobrazení na domovskej ploche náramne pripomínajú Android. Podľa slov spoločnosti Google vďaka tejto možnosti nikdy nemusíte odchádzať z domovskej obrazovky, nakoľko práve na nej budete mať prístup k všetkým užitočným a potrebným informáciám aj bez otvárania jednotlivých aplikácií.

Google Widgets

Jednou z možností je aj funkcia Smart Stacks, ktorá dovoľuje vrstviť jednotlivé widgety na seba, čím sa ušetrí miesto a veľkosť domovskej obrazovky. Google nezabudol ani na pripomienku v podobe odporúčania, ktoré hovorí o nahradení prehliadača Chrome namiesto Safari v úlohe predvoleného prehliadača. Možnosť je samozrejme na každom užívateľovi, no názor si vytvorte sami.

Prečítajte si tiež  Video: iPhone 13 Pro má prvý problém. Jeho fotoaparát nefunguje správne

Ako ste na tom s používaním aplikácií vy? Dávate prednosť natívnym appkám od Apple alebo ich zvyknete nahradiť aplikáciami od vývojárov tretích strán? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -