Aj keď o tom veľa ľudí nevie, spoločnosť Apple už pred rokom spustila svoj program domácich opráv, pomocou ktorého si používatelia môžu kúpiť originálne náhradné diely (doposiaľ to možné nebolo), získať podrobné návody, ako postupovať pri ich výmene a tiež si prenajať 35 kilový set špeciálnych nástrojov.

A aj keď je tento program navrhnutý tak, aby ste ho kvôli vysokým cenám a komplikovaným postupom vlastne nechceli používať (firmu ku jeho vzniku dotlačila najmä legislatíva v niektorých krajinách), teraz sa značne rozšíril.

Spoločnosť Apple totiž oznámila, že od 21. júla 2023 sa doň dostane aj iPhone 14 a niekoľko počítačov Mac. Konkrétne ide o 13″ MacBook Air s procesorom M2  a MacBook Pro s procesorom M2 Pro či M2 Max (14″ aj 16″ verzia). O úplnej novinke, 15″ MacBooku Air s procesorom M2 sa zatiaľ nehovorí.

Pre dokončenie servisu už netreba volať na podporu 

iPhone
Zdroj: iFixit

Firma v novom vyhlásení uviedla, že zákazníci, ktorí sa tento program rozhodnú využiť, môžu dokončiť komplikovaný proces konfigurácie systému po servise jednoduchým uvedením zariadenia do diagnostického režimu. Následne už stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke.

Doposiaľ bolo nutné po dokončení servisu kontaktovať tím podpory, ktorý posledný krok dokončil za vás a na diaľku dokázal overiť, že všetky diely v zariadení sú originálne a fungujú tak, ako fungovať majú.

Slováci majú zatiaľ smolu, no naši susedia nie

Na záver je dôležité spomenúť, že aj keď tento program už funguje v Európe, na Slovensku ani v susednom Česku ho zatiaľ nenájdete. Prekvapivo ho však spoločnosť podľa tejto internetovej stránky prevádzkuje napríklad v Poľsku.

Reklama

Ak sa vám teda v našich končinách niečo stane s vašim Apple zariadením, to najrozumnejšie, čo môžete urobiť, je návšteva autorizovaného servisu. Do domácich opráv sa vám neoplatí investovať čas, ani keby u nás boli k dispozícii.

Diely sú extrémne drahé, postupy časovo a technicky náročné a v konečnom dôsledku tu existuje riziko, že neskúsený človek urobí chybu. A to pri tak drahých zariadeniach určite nechcete.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo nový firmvér pre nabíjačku MagSafe. Takto si ho nainštalujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -