Spoločnosť Apple odštartuje už zajtra svoju každoročnú konferenciu, na ktorej nám odprezentuje nové operačné systémy a dokonca aj nejaký ten hardvér. WWDC 2023 by mala byť extrémne zaujímavá od začiatku do konca a ak sa tešíte na iOS 17 či kompletne prepracovaný watchOS 10, verte, že to zďaleka nebude tá najdôležitejšia časť večera. Apple totiž chystá úplne inú revolučnú novinku.

Pokiaľ sa všetky indície potvrdia, technologický gigant by už 5. júna o 19:00 mohol odštartovať Keynote, na ktorej nám odprezentuje úplne prvý Apple Headset pre virtuálnu / rozšírenú realitu.

Pôjde o technologický strop, ktorý sa bude snažiť odrovnať všetku svoju konkurenciu, ktorá už v tomto odvetví nejaký ten piatok pôsobí. Firma si od Headsetu sľubuje nazaj veľa veľa, dokonca aj to, že by v trochu inej forme (pravdepodobne v podobe klasických okuliarov) mohol do 10 rokov nahradiť iPhone.

Predpokladáme, že na zajtrajšej konferencii uvidíme aj samotný hardvérový produkt, avšak môže sa stať, že ho Apple iba ukáže a neumožní ho otestovať novinárom. Apple Headset totiž podľa všetkého ešte nie je celkom dokončený a do predaja by sa mal dostať až niekedy koncom roka 2023.

Apple sa zrejme zameria na prezentáciu softvéru

Apple VR/AR Headset Beatsaber
Zdroj: Beatsaber, WCCFTech / úprava redakcie

Firma by sa ale na WWDC 2023 mohla zamerať na softvér zariadenia, ktorý by už mohol byť rozobratý do tých najväčších detailov. Jeho názov môže byť buď XrOS alebo RealityPro, avšak firma nás môže prekvapiť aj úplne iným označením. Tieto dva názvy si však dala v nedávnej dobe patentovať.

Taktiež existuje pravdepodobnosť, že vývojári budú môcť zariadenie testovať skôr, prípadne dostanú jednoduchšiu náhlavnú súpravu od Apple s podobným hardvérom, na ktorej budú upravovať svoje aplikácie pre iPhone či iPad.

Novinka od Apple má byť totiž špecifická v tom, že ich zvládne spúšťať s drobnými zmenami aj priamo vo virtuálnej realite!

Cena bude extrémne vysoká. Batéria má byť externá

Zdroj: Wccftech / Bing (úprava redakcie)

Prvá generácia Apple Headsetu však nebude až tak zaujímavá pre bežných spotrebiteľov, nakoľko jeho produkcia má byť nákladná kvôli komplikovanému a modernému hardvéru + dizajnu.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Reklama

Aj preto sa celková cena zariadenia môže vyšplhať ďaleko za hranicu 3 000 €, pričom vo výsledku nemá mať ani vstavanú batériu. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám to Apple zajtra predstaví.

Prečítajte si tiež  Apple začalo WWDC 2015 naozaj vtipne!

Keynote WWDC 2023 môžete sledovať tu: 

Okrem Apple Headsetu by nám spoločnosť Apple počas zajtrajšej konferencie mala ukázať aj nový MacBook Air s 15″ displejom a procesorom M2, či ďalšie počítače Mac, ktoré dostanú výkonnejšie čipy M2 Pro / M2 Max či M2 Ultra. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo od tohto eventu očakávate vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -