Veľkí aj malí výrobcovia smartfónov už niekoľko rokov bojujú s vážnymi problémami v dodávateľských reťazcoch, ale nová správa, s ktorou prišiel portál PhoneArena tvrdí, že Samsung teraz čelí úplnému opaku – príliš veľkým dodávkam. Podľa informácií, ktoré zistil portál The Elec, juhokórejský výrobca nesprávne odhadol dopyt pre rok 2022.

V správe sa konkrétne píše, že Samsung má v súčasnosti na sklade distribútorov takmer 50 miliónov kusov smartfónov, ktoré čakajú na predaj. To zodpovedá takmer 20 % ročného predaja značky, čo vôbec nie je zanedbateľné číslo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Predpokladá sa, že väčšinu nepredaných zásob tvoria modely Samsung Galaxy A rozpočtovej a strednej triedy. Zvyšok pravdepodobne tvoria zariadenia vyššej triedy radu Galaxy S a Galaxy Z, ako napríklad Galaxy S22 a Galaxy Z Flip 3.

Milióny kusov nepredaných zásob smartfónov sú pre Samsung relatívne normálne, ale súčasné čísla sú takmer dvojnásobné oproti tomu, na čo je táto firma zvyknutá.

Presnejšie povedané, spoločnosť Samsung sa zvyčajne snaží udržať si približne 10 % svojho ročného objemu výroby smartfónov v nepredaných zásobách distribútorov. Tento rok by to znamenalo mať k dispozícii približne 25 miliónov kusov, namiesto 50 miliónov kusov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Spoločnosť však pri hodnotení trhu koncom roka 2021 nesprávne odhadla dopyt na tento rok. Samsung pôvodne plánoval v roku 2022 predať viac ako 300 miliónov kusov smartfónov a vyrobiť takmer 330 miliónov nových telefónov, čo bol mimoriadne agresívny cieľ stanovený pred ruskou inváziou na Ukrajinu a prudkým nárastom inflácie na celom svete.

Uvidíme, ako to celé dopadne. Každopádne však vieme, že spoločnosti Apple sa s iPhonom veľmi dobre darí a hoci existujú skladové zásoby, určite nie sú ani z tretiny tak veľké, ako tie, ktoré má Samsung.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJphonearena
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.