Spoločnosť Samsung je preslávená svojimi útočnými reklamnými kampaňami voči spoločnosti Apple. Juhokórejský gigant teraz zverejnil ďalšiu video reklamu, v ktorej vyzdvihuje svoj skladací smartfóm. Samsung Galaxy Z Flip4 na Slovensku ho kúpite od cca 670 €.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Spoločnosť Samsung na propagáciu využíva aktuálne prebiehajúci šampionát majstrovstiev sveta vo futbale, ktorý prebieha v Katare. Samotná reklama však nie je zameraná na globálny trh, ale predovšetkým na Čínu, z čoho vyplýva aj jej cielenie na tamojšiu sociálnu sieť Weibo (kde sa po prvýkrát objavila).

Samotné zariadenia Samsung Galaxy Z Flip4 sú v reklame vyobrazené ako futbalisti a tiež diváci na tribúnach, ktorí jasajú, flipujú a rôzne sa skláňajú. V javisku sa ale nachádza aj niekoľko mobilných zariadení s klasickým plochým displejom, ktoré nehybne stoja a na ich obrazovkách sa nachádzajú smutné emotikony.

Na konci reklamy sa nachádza čínsky text s odkazom „Je na čase, aby sme sa spolu zložili“ – čím Samsung upozorňuje na najdôležitejšiu funkciu mobilných zariadení. Celú reklamu nájdete tu.

Samsung v roku 2022 už niekoľkokrát provokoval Apple 

Samsung sa vysmieva Apple
Zdroj: Samsung (úprava redakcie)

Nie je to pritom prvá reklama, ktorú spoločnosť Samsung zverejnila v roku 2022 so zámerom vysmiať sa spoločnosti Apple. V uplynulých mesiacoch sme sa stretli s viacerými kampaňami, ako napríklad s tou, ktorá bola vo svete rozšírená tesne po predstavení nového iPhonu 14.

Rovnako tak Samsung propagoval svoje „skladačky“ aj relatívne nedávno prostredníctvom videa, ktorého cieľom bolo používateľom naznačiť, aby nečakali na inovácie (pri spoločnosti Apple) ale aby si inovácie vyskúšali na vlastnej koži vďaka Samsungu.

Pozrite si najnovšiu reklamu a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči. Hoci ide o priamy útok na spoločnosť Apple, z nášho pohľadu má Samsung kvalitné marketingové oddelenie. Kampaň je totiž urobená tak, aby vás neurazila ale pobavila a to sa podarilo.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple dostalo pokutu 10 miliónov eur. Dôvodom je vodeodolnosť iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -