Každý deň ti prinášame stále novšie a novšie informácie o tom, čo prinesie ďalší iPhone, iPad či počítač Mac. Tentokrát je téma číslo 1 práve iPhone, konkrétne model s označením 8. Hlavný dôvod je ten, že by sme sa mali na budúci rok dočkať celkom novej generácie, ktorá bude revolučná aj vďaka novému dizajnu. Okrem iného by mala priniesť aj napríklad zaoblený OLED displej, ktorý by mal dodať Samsung!

Samsung a Apple

Spoločnosti Apple a Samsung sú na poli technológii extrémne známe a to predovšetkým preto, že medzi sebou vedú obrovský a dlhoročný súdny spor. Možno by to nebolo ani také zaujímavé, keby nešlo o dvoch najväčších výrobcov smartfónov na svete. Na prvom mieste je iPhone, ktorý vedie v priečkach predaja aj napriek vysoko nasadenej cenovke, no a v druhom prípade je to potom Samsung, ktorý má pri High-end zariadeniach menšie predaje, ale ponúka obrovskú paletu aj lacnejších modelov, vďaka čomu sú jeho zisky v tomto odvetví obrovské.

- Reklama -

Ďalšia veľká výhoda Samsungu a zároveň tak trochu nevýhoda iPhonu je tá, že Samsung okrem výroby zariadení a rôznych produktov vyrába aj diely pre iné spoločnosti. Mali sme tu naozaj dlhodobú spoluprácu pri výrobe iPhonov, kedy ešte Samsung do minulého roka dodával čipy pre iPhone 6S. Dnes už čipy nedodáva, Apple sa chcelo zbaviť úplnej závislosti na jeho produkcii ale žiaľ, nepodarilo sa. Ako ukazujú najnovšie správy, Samsung by mohol na budúci rok dodávať celkom nové, plastové zaoblené OLED displeje pre iPhone 8.

Spoločnosť Samsung Display, teda v podstate dcérska spoločnosť veľkého Samsungu, ktorá produkuje displeje pre spoločnosti z celého sveta by mala byť schopná dodať zhruba 70 až 100 miliónov kusov takýchto zaoblených panelov. Síce pôjde o plastový displej, ale z vrchnej strany by mal byť pokrytý skleneným povrchom. Ono by to vyzeralo asi dosť blbo, keby krycie dotykové sklíčko bolo vlastne plastové, najmä na zariadení, ktorého cenovka by mala presahovať hodnotu $1000.

Displej - svetapple.sk

Zaoblený displej by mal byť ale podobný tomu, ktorý nájdeme napríklad na Samsungu Galaxy S7. Technológia aj vyobrazenie bude pravdepodobne rovnaké, prípadne veľmi podobné. Hoci sa Apple a Samsung navzájom veľmi nemusia, nutné je dodať to, že obe majú niečo, čo tá druhá spoločnosť práve potrebuje. Apple potrebuje dodať obrovské množstvo displejov v extréme krátkom čase, aby dokázala pokryť všetok záujem o jej produkty a naopak Samsung potrebuje peniaze, minimálne kvôli tohtoročnému nepodarenému štartu modelu Galaxy Note 7, kvôli ktorému firma prišla o miliardy dolárov, čo jej určite nepomohlo.

Okrem modelu so zaobleným OLED displejom od Samsungu by sme sa mali dočkať aj klasických iPhonov 8. Tie by mali priniesť obyčajný plochý panel, ktorý by mala vyrobiť spoločnosť LG prípadne firma JDI. V prípade zaobleného modelu budeme musieť žiaľ rátať aj s výššou cenovkou ako dnes. Je však dosť možné, že to Apple spraví rovnako ako Samsung a neprinesie 3, ale len 2 nové modely. Menší bude klasický iPhone 8 a väčší prinesie aj zaoblený displej, avšak označovaný bude ako iPhone 8 Plus. Nechajme sa prekvapiť, na prvé úniky sa môžeme tešiť už koncom prvého štvrťroka 2017!

Apple samsung - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.