Hlasový asistent Siri prešiel od roku 2011, kedy bol poprvýkrát uvedený na trh, viacerými zmenami. Postupne je inteligentnejší, učí sa nové jazyky a rovnako sa kompletne prepracovalo jeho spúšťanie. Už dlhšiu dobu na to neslúži fyzické tlačidlo, ale fráza „Hey Siri„. Podľa najnovších informácií by sa mohla už dnes večer zmeniť.

Informátor a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorého úniky patria medzi tie najpresnejšie, sa domnieva, že spoločnosť Apple zásadným spôsobom vylepší Siri, hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, ako taká výrazná revolúcia. Hlasový povel na jej privolanie má byť skrátený, čo by mohlo navodiť prirodzenejší pocit pri jej používaní.

Aby sme to upresnili, namiesto Hey Siri budú ľudia používať iba zjednodušené „Siri„, na základe čoho aktivujú túto technológiu. Aj keď ste si to možno nikdy neuvedomili, práve slovíčko „Hey“ je pri privolávaní Siri veľmi dôležité, nakoľko je súčasťou mechanizmu a algoritmov, ktoré dokážu rozpoznať váš hlas. Presne preto tento povel nefunguje, keď sa ho snažíte zadať do cudzieho iPhonu. Zareaguje vždy až na svojho majiteľa.

Spoločnosť Apple má podľa Marka Gurmana pracovať aj na hlbšej integrácii svojho hlasového asistenta s aplikáciami a službami tretích strán, pričom cieľom je poskytnúť používateľom lepšiu pomoc a presnejšie odpovede vďaka tomu, že Siri bude poznať kontext.

Siri bude ovládať dôležitú novinku 

Tim Cook Headset
Zdroj: Bing AI / Apple (úprava redakcie)

Rovnako tak by Siri mala byť dôležitou súčasťou náhlavnej súpravy, ktorú by Apple mohlo predstaviť už dnes večer na WWDC 2023. Práve prostredníctvom nej budeme ovládať niektoré súčasti zariadenia, ktoré by malo do niekoľkých rokov nahradiť iPhone.

Pred pár týždňami sme priniesli informáciu o tom, že so Siri nie sú spokojní ani jej vývojári, ktorých práca na tomto asistentovi pomaly prestáva baviť.

Apple musí preto urobiť veľké zmeny a hlavne do Siri zakomponovať viac umelej inteligencie, aby mala táto technológia budúcnosť. V súčasnosti totiž ťahá za oveľa kratší koniec v porovnaní so svojou konkurenciou od spoločností Google či Amazon.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iTunes festival je už ako kanál dostupný v Apple TV
Môže ťa zaujímať
- Reklama -