V súčasnosti sa na trhu roztrhlo vrece so skladacími smartfónmi. Poprední výrobcovia z celého sveta sa predbiehajú v tom, kto bude v danej oblasti „inovátorom„. Platí to samozrejme aj pre Apple, ktoré je v tomto odvetví zatiaľ opatrné a svoje riešenie potichu pripravuje niekde v zákulisí. Čo by ste povedali na to, keby sa stal z iPadu prvý skladací tablet na svete?

Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.

Ono je to vlastne diskutabilná otázka, či na trhu ešte nie sú skladacie tablety. Pokiaľ má mať nový počin od Huawei po otvorení uhlopriečku 8″, tak je to viac, ako má iPad mini (7,9″). Každopádne je oficiálne označovaný ako smartfón. Na YouTube sa nedávno objavilo video od používateľa Canoopsy. Ten sa rozhodol svetu priblížiť, ako by mohol vyzerať iPad so skladacím displejom. Verte alebo nie, Apple na tom pomalinky pracuje.

Samozrejme v tomto prípade síce Canoopsy ukazuje fyzické zariadenie, ale nejedná sa o žiaden produkt od Apple. Je to len Samsung Galaxy Fold s upravenou témou, ktorá pripomína operačný systém iOS. Okrem toho môžete vidieť aj zaujímavý stylus, ktorý by mohol byť k takémuto produktu dodávaný. V skutočnosti sa nám zdá ale veľmi hrubý a dizajnovo nie príliš vydarený. Na toto si ale názor musíte urobiť sami.

Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.
Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.

Hoci forma prezentácie skladacieho tabletu nie je v tomto prípade úplne dokonalá, chápeme, že mal pri nej autor značne obmedzené možnosti.

Na druhej strane je ale dôležité posolstvo, respektíve hlavná myšlienka, ktorú nám chcel odovzdať. Tablety sú pomerne veľké a vďaka technológiám flexibilných OLED panelov, by sa dali zložiť v podstate na polovicu. Navyše s pridaním klávesnice a TrackPadu (vo forme obalu) by sa z nich mohli stať čiastočne aj počítače. Čo si o tom myslite vy? Dajte nám vedieť v komentári…

Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.
Skladací iPad? Takto by mohol vyzerať.
Prečítajte si tiež  Ďalšia facka pre Rusko. Apple vymazalo VKontakte a ďalšie aplikácie z App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.