Spoločnosť Counterpoint Research sa postarala o rebríček, v ktorom porovnáva trhový podieľ výrobcov smartfónov na americkom trhu za celý rok 2021. Ako sa ukazuje, Apple mu jasne dominuje. Téme sa podrobnejšie venoval portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Zákaz predaja iPhonov v USA a Nemecku? Ericsson sa o to snaží súdnou cestou!

Samotný rebríček bol rozdelený do kvartálov, aby bolo prehľadnejšie vidieť, v ktorých mesiacoch má konkrétna značka najväčší „výtlak“.

Je celkom prekvapením, ako silno začala spoločnosť Apple v roku 2021, pretože trhový podiel bol len o 1 % nižší než pred Vianocami (čo býva najlepšie obdobie z pohľadu predaja).

Spoločnosť Apple je stále jednotkou na americkom trhu. Konkurencia je ďaleko za ňou

Spôsobili to pravdepodobne obmedzené dodávky zariadení spôsobené pandémiou a krízou polovodičov. Veď niektorí používatelia čakali na svoj nový iPhone 12 Pro alebo 12 Pro Max aj niekoľko mesiacov po predstavení.

A aj keď Samsung práve začiatkom roka 2021 predstavil svoje vlajkové lode, na technologického giganta z Cupertina sa nedokázal dotiahnuť.

Svoj trhový podiel z prvého kvartálu na úrovni 27 % dokonca prekonal v treťom kvartáli s 34 %, keď pomerne viditeľným spôsobom siahol percentá spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Koncept: Ak by takto vyzeral iPhone SE 3, ľudia by sa potrhali!

Pred Vianocami však opäť dominoval iPhone a dosiahol až 56 % podiel na trhu. Samsung sa držal s 22 % na druhom mieste a Lenovo s 12 % na treťom mieste. Čínska spoločnosť OnePlus dosiahla 2 % podiel na trhu a zlúčenina všetkých ostatných výrobcov 8 % podiel.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here