Spoločnosť Ericsson podala proti spoločnosti Apple niekoľko žalôb za porušenie patentov. Ericsson tvrdí, že Apple porušil celkovo 12 patentov vrátane patentov týkajúcich sa 5G modemu a pripojenia. Predpokladá sa, že spoločnosť Ericsson žiada o zákaz predaja iPhonov v USA a Nemecku z dôvodu údajného porušovania práv. Viac sa tejto téme venoval portál 9to5mac.com.

Spoločnosť Foss Patents vo svojej správe uviedla, že žaloba bola nevyhnutná po tom, čo spoločnosť Apple nechala vypršať patentové licencie.

Platnosť patentovej krížovej licenčnej zmluvy medzi spoločnosťami Ericsson a Apple vypršala a nebolo dohodnuté jej predĺženie, takže súdny spor o porušenie práv bol nevyhnutný.

Prečítajte si tiež  Petr Mára rozbalil novú handričku od Apple. Čo na ňu hovorí?

Zdá sa, že spoločnosť Apple sa pokúšala vyjednať výhodnejšie podmienky a že rokovania stroskotali. Teraz sa to cele dostalo pred súd a práve Ericsson žiada zákaz predaja iPhonov v niekoľkých krajinách sveta.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zákaz predaja iPhonov v USA a Nemecku by bol pre Apple devastačný. Preto sa mu snaží vyhnúť

Pexels/ Mateusz Taciak

V jednom prípade spoločnosť Apple odmietla zaplatiť licenčný poplatok v hodnote 5 dolárov za zariadenie, ktorý navrhla spoločnosť Ericsson.

Situácia sa v skutočnosti vyhrotila natoľko, že aj spoločnosť Apple minulý mesiac podala žalobu, v ktorej obvinila Ericsson z nedodržiavania spravodlivej požiadavky udeľovať licencie na patenty potrebné pre štandardy za spravodlivých, primeraných a nediskriminačných podmienok FRAND.

Prečítajte si tiež  Instagram spúšťa predplatné pre tvorcov!

Situáciu komplikuje skutočnosť, že spoločnosť Apple vlastní aj patenty, ktoré používa spoločnosť Ericsson, takže by mohli vzniknúť nároky a protipohľadávky.

Odborníci ale uvádzajú, že spoločnosť Apple je v horšej situácii. Celý spor budeme aj naďalej sledovať a o všetkom vás samozrejme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -