Predstavenie modelového radu iPhone 15 sa pomaly, ale isto blíži a spoločnosť Apple postupne registruje svoje nové zariadenia v rôznych databázach po celom svete. Ako teraz informoval portál Macrumors, s poslednou takouto udalosťou sme sa mohli stretnúť v ďalekej Indii.

Do zoznamu zariadení Bureau of Indian Standards (BIS) pribudli smartfóny od technologického giganta z Cupertina, ktoré nesú modelové čísla „A3090“ a „A3094„. To je pri najmenšom zvláštne, pretože aktuálny iPhone 14 využíva pre svoje jednotlivé modely čísla A2649, A2881, A2884, A2883 a A2882.

V súčasnosti teda spoločnosť Apple neponúka a ani nepredáva žiaden smartfón či iné zariadenie, ktoré by sa označovalo kódmi A3090 a A3094. A keďže sa čísla modelov iPhonov s každou ďalšou generáciou navyšujú, je skoro isté, že sa tu pozeráme na niektoré modely zo zostavy iPhone 15.

S niečim podobným sme sa stretli aj minulý rok v auguste, kedy spoločnosť Apple tesne pred predstavením iPhonu 14 pridala do databázy Bureau of Indian Standards (BIS) vtedy neznáme zariadenie s číslom A2882. Neskôr sa ukázalo, že ide o klasický iPhone 14, ktorý je prispôsobený pre iné krajiny a regióny.

Apple chystá veľkú Keynote 

Apple Event Far Out
Zdroj: Apple / Ian Zelbo & Parker Ortolani (úprava redakcie)

To, že spoločnosť Apple začala do týchto databáz v posledných dňoch pridávať zatiaľ neexistujúce zariadenia znamená len jedno. iPhone 15 príde na trh už v dohľadnom čase.

Podľa viacerých únikov sme dokonca od nadchádzajúcej Keynote vzdialený len kúsok. Konkrétne by mal byť iPhone 15 predstavený už 12. septembra 2023. Nechajme sa teda prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na prvé dojmy z nového MacBooku Pro 14" a 16"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -