Najnovšia správa zameraná na prieskum trhu odhalila, že čínska spoločnosť Honor dokázala v druhom štvrťroku 2022 zdvojnásobiť svoj medziročný predaj smartfónov. Ako uvádza portál 9to5mac, jedným z dôvodom malo byť aj to, že začala viac kopírovať spoločnosť Apple a jej globálne extrémne úspešný iPhone.

Honor mal byť pri tom jedinou značkou (s výnimkou ešte úspešnejšieho Apple), ktorá zásadným spôsobom zvýšila svoj podiel na trhu. Ako uvádza analytická spoločnosť Counterpoint Research, globálny trend predaja smartfónov sa v prvom a druhom štvrťroku 2022 zásadne zhoršil, pričom tento problém pociťujú takmer všetci výrobcovia spotrebnej elektroniky.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Obrovský prepad nastal napríklad v Číne, kde sa malo predať počas Q2 2022 až o 14,2 % zariadení menej, v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Predaj smartfónov bol za uplynulý štvrťrok o 12,6 % nižší, ako na začiatku pandémie v 1. štvrťroku 2020. Naposledy boli čísla takto nízke pred desiatimi rokmi v 4. štvrťroku 2012, keď prišiel na trh legendárny 4″ iPhone 5.

Honor narástol o 103 %. Poďakovať sa môže aj spoločnosti Apple

Zelený smartfón Honor s Androidom
Zdroj: Honor

Aj keď trh a ekonomika v súčasnosti trpia, čínska spoločnosť Honor dosiahla medziročný rast na úrovni 103 %. Firma zaznamenala aj v čase krízy dvojnásobné predaje, čím si zaslúžila veľký obdiv zo strany svojich konkurentov.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Ak sa teraz pýtate, ako s tým súvisí spoločnosť Apple, odpoveď je jednoduchá. Honor je známy tým, že často tohto technologického giganta kopíruje. Po tom čo priniesol iPhone rozpoznávanie tváre či 120 Hz obnovovaciu frekvenciu displeja, prakticky to isté zaviedol aj smartfón od Honoru.

V porovnaní so spoločnosťami Apple, Samsung a ďalšími si však čínsky výrobca pýta za tieto technológie neporovnateľne menej peňazí, čo mu takisto hrá do karát.

Je síce pravda, že spoločnosť Apple zďaleka nebola prvou firmou, ktorá sa zaslúžila o príchod 120 Hz displeja, no jej použitie v iPhone z nej zdanlivo urobilo žiaducu funkciu. Uvidíme, ako sa bude tejto čínskej firme dariť aj naďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.