Spotify sa už čoskoro postará o zavedenie novej vychytávky. Spoločnosť momentálne testuje novú funkciu pre podcasty, ktorá využíva vertikálny audio newsfeed na štýl aplikácie TikTok. Prezeranie domovskej obrazovky zhora nadol by malo byť podľa vývojárov jednoduchšie a prístupnejšie.

Prečítajte si tiež  Spotify ruší prémiové predplatné v Rusku. Ľudia ho podľa všetkého nemajú ako zaplatiť

Ako ukazuje nižšie vložené video, kanál newsfeed predstavuje používateľom 60-sekundové zvukové klipy relácií vo vertikálnej polohe. Ten údajne využíva model strojového učenia, ktorý bol cvičený na 100 000 hodinách zvuku. Prostredníáctvom toho by mal dokázať automaticky vybrať klipy, ktoré sa majú zobraziť konkrétnym používateľom.

Spotify tvrdí, že táto funkcia je založená na technológii, ktorú spoločnosť získala ešte minulý rok akvizíciou firmy Podz za približne 49 miliónov dolárov. Startup vytvoril audio newsfeed na optimalizáciu prehľadávania podcastov v štýle TikTok, pričom schopnosť vyberať zvukové klipy relácií nie je viazaná na tvorcov jednotlivých podcastov.

V regiónoch, kde sa táto funkcia testuje, sa používatelia pomocou špeciálneho tlačidla Podcasty dostanú na vertikálny kanál, kde sa pri prehrávaní príslušného zvukového klipu zobrazí titulný obrázok relácie. Plán uvedenia funkcie v oficiálnej verzii zatiaľ nie je známy, nakoľko Spotify oficiálne neuviedlo jej príchod pre všetkých používateľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.