Spoločnosť Apple vytvorila smartfón, ktorý sa dá používať aj na profesionálne natáčanie videoklipov. Jeho kamerové systémy sú schopné poskytnúť skvelú stabilizáciu, hodnoverné farby, vysokú ostrosť a mnoho ďalšieho. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že si ho na nakrúcanie najnovšieho hudobného videa vybral legendárny režisér Steven Spielberg v spolupráci so spevákom a skladateľom Marcusom Mumfordom.

Ak sa vám meno známeho režisérá spája skôr so sci-fi filmami, nie je to náhoda. Ako píše 9to5mac, pre Spielberga išlo v tejto oblasti o absolútnu premiéru. K novej práci sa dostal náhodou prostredníctvom svojej manželky Kate Capshaw, ktorá pracovala ako producentka a umelecká riaditeľka klipu.

Známy spevák Marcus Mumford, ktorého možno poznáte zo skupiny Mumford & Sons, sa rozhodol vydať svoju prvú sólovú pieseň. No a keďže potreboval vytvoriť niečo výnimočné, spolu so Spielbergom a Capshaw sa rozhodli nakrúcať na obyčajný iPhone, ktorý nosí vo vrecku približne miliarda ľudí po celom svete.

Spielberg nakrútil klip bez hollywoodskej produkcie 

Steve Spielberg nakrúca klip na iPhone
Zdroj: Marcus Mumford

Možno by ste očakávali, že keď niečo režíruje a nakrúca Steven Spielberg, obklopí sa niekoľkočlenným štábom plným profesionálov. V tomto prípade to ale tak nebolo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Režisér sa rozhodol nakrútiť celé video na jeden záber, pričom vo svojich rukách držal iPhone a pohyboval sa s ním po stredoškolskej telocvični sediac na stoličke s kolieskami, ktorú riadila jeho žena Kate. To by ste asi od mena svetového formátu neočakávali.

Žiaľ, nepodarilo sa zistiť, ktorý model iPhonu Steven Spielberg použil, no keď sa pozriete na stabilizáciu záberov, okamžite pochopíte, aká je pôsobivá. Celé video bolo zverejnené s čiernobielym filtrom, ktoré mu dáva efekt dramatickosti. Tým sa skvelé hodí ku hudbe, ktorá hra v jeho pozadí.

Vyskúšať si to môžete aj sami 

Ako dopĺňa Creative Bloq, celé video má takzvaný „DIY“ efekt, čo môže kohokoľvek povzbudiť v presvedčení, že si zvládne podobný videoklip natočiť aj sám. Veď potrebnú techniku už má – každý deň z nej telefonuje.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Celý videoklip k Mumfordovej novej piesni „Cannibal“ si môžete pozrieť na YouTube. Hoci Spielberg produkoval reláciu „Amazing Stories“ pre Apple TV+, tento hudobný videoklip nevznikol v spolupráci so spoločnosťou Apple. To je trochu prekvapivé. Čo hovoríte na výsledok?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here