Ako uvádza portál 91mobiles, spoločnosť Samsung v roku 2022 aktualizuje zariadenia Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Noviniek by sme sa mohli dočkať už na budúci mesiac (v auguste), v rámci podujatia Samsung Unpacked. V dnešnom článku sa pozrieme na rendery Samsungu Galaxy Z Flip 4, ktorý by mal nahradiť predchádzajúcu tretiu generáciu. O ich vytvorenie sa postaral práve portál 91mobiles v spolupráci so známym dizajnérom Stevom Hemmerstofferom alias OnLeaks.

Ako môžete vidieť sami, z vonkajšej strany vyzerá Samsung Galaxy Z Flip 4 takmer rovnako ako predchodca s označením Galaxy Z Flip 3. Pri podrobnom skúmaní si však pravdepodobne všimnete, že tu došlo k drobným zmenám v rozmeroch. Zariadenie bude dostupné tak ako doteraz vo viacerých farebných prevedeniach, vďaka čomu si z nich bude môcť vybrať úplne každý.

Niekoľko základných informácií ku Samsungu Galaxy Z Flip 4

Samsung Galaxy Z Flip 4 koncept
Zdroj: 91Mobiles

Po tom, ako bude zariadenie rozložené, si budete môcť užívať vysoký ohybný displej, v ktorého vrchnej časti sa má nachádzať drobný výrez pre prednú kameru podobne, ako to mal predchodca.

Samsung Galaxy Z Flip 4 koncept
Zdroj: 91Mobiles
Samsung Galaxy Z Flip 4 koncept
Zdroj: 91Mobiles

Juhokórejská spoločnosť však mala zapracovať aj na kvalite pántov, ktoré budú odolnejšie než doposiaľ. Rám zariadenia bude vyrobený z hliníka a zadný panel zo skla. Vďaka tomu bude pôsobiť v rukách budúcich majiteľov oveľa hodnotnejším dojmom.

Okrem iného sa v Samsungu Galaxy Z Flip 4 objaví aj klasický USB-C port, snímač odtlačkov prstov, dva fotoaparáty, sekundárny displej na zobrazenie času, hudobného prehrávača, oznámení a ďalších informácií + LED blesk.

Samsung Galaxy Z Flip 4 koncept
Zdroj: 91Mobiles

Zahraničné média špekulujú tiež nad tým, že vo vnútri zariadenia sa ocitne výkonný procesor Snapdragon 8 Gen 1+. Ten by mal zariadeniu poskytnúť optimálny výkon aj pri náročnejších procesoch a zároveň dosiahnuť vynikajúcu energetickú úspornosť.

Apple nebude mať odpoveď na Galaxy Flip ešte niekoľko rokov 

Takto by raz mohol vyzerať skladací iPhone
Zdroj: YouTube

Aj keď sme ich kedysi odsudzovali, skladacie smartfóny začínajú byť čoraz rozšírenejšie a preto nie je prekvapením, že po tejto technológii pokukuje aj spoločnosť Apple. Nejde však len o špekulácie a úniky ale aj o patenty, ktoré v uplynulých rokoch technologický gigant z Cupertina získal.

Medzičasom vznikol dokonca aj koncept od šikovného dizajnéra, ktorý sa inšpiroval Samsungom Galaxy Z Flip a premenil ho na „iPhone 14 Flip“. Ničoho podobného sa však v roku 2022 a ani 2023 s vysokou pravdepodobnosťou nedočkáme.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ak sa Apple rozhodne odpovedať na „skladačky“ od Samsungu či iných výrobcov, bude to pravdepodobne až niekedy v roku 2024 či 2025. Práve v tom čase by mala byť technológia ohybných displejov natoľko dokonalá, že sa ju Apple odváži nasadiť do miliónov smartfónov. V súčasnosti má tento systém stále viacero múch, ktoré nie sú úplne príjemné pre každodenné používanie. Jednou z nich je napríklad nedostatočná tvrdosť.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste privítali skladací iPhone od Apple, alebo tento nápad považujete za hlúpy a zbytočný. Sme zvedaví na vaše názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -