Spoločnosť Apple nám už o pár týždňov predstaví úplne nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, pričom obe zariadenia počítajú s prepracovaným dizajnom. Zmeny by sa mal dočkať aj výrez pre predný fotoaparát a technológiu Face ID, ktorý sa o 20 % zmenšil už minulý rok po príchode iPhonu 13.

Nový systém sa bude nachádzať priamo v displeji a tvoriť ho majú dva otvory, pričom jeden bude mať tvar kruhu a druhý tvar pilulky. Ako sa spomína v prvých dojmoch zo zariadenia, v tomto prípade ide len o vizuálnu a nie funkčnú zmenu, ktorou chce Apple oddeliť lacnejšie modely iPhonu 14 od tých drahších.

Na strane druhej tu, ale vzniká zaujímavá možnosť, pomocou ktorej by sa dal nový dizajn hardvéru skombinovať s prepracovaným používateľským rozhraním operačného systému iOS 16. Túto myšlienku zdieľal na svojom Twitter účte známy dizajnér Parker Ortolani a vy si ju môžete pozrieť nižšie.

Pokiaľ by Apple vytvorilo nový dizajn ikoniek a tlačidiel, používateľské rozhranie by vyzeralo úplne ináč ako dnes. Všimnite si najmä ukazovateľ stavu batérie, ktorý vôbec nepočíta so štandardným zobrazením, ktoré poznáme zo súčasných verzií iOS, ale inšpiruje sa dizajnom widgetu.

Rovnako tak sú zaujímavé aj upozornenia na sledovanie polohy, využívanie mikrofónu či budík v ľavej vrchnej časti obrazovky. Za pozornosť stojí aj spôsob, akým by iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mohli zobrazovať signál, respektíve čas.

Zatiaľ iba koncept 

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Samozrejme, celý tento nápad je len konceptom, ktorý určite neuvidíme v praxi. Možno by sa naň, ale mohli pozrieť dizajnéri spoločnosti Apple a do budúcnosti porozmýšľať nad tým či sa vizuálna stránka operačného systému iOS nedá spracovať aj ináč. Mohlo by to byť zaujímavé a hlavne používateľsky prívetivejšie.

Pozrite sa na príspevok a dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy. Chceli by ste, aby vám takto iPhone zobrazoval rôzne informácie na zamknutej / domovskej obrazovke? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iOS 17 má prvý veľký problém: Ľudia sa sťažujú na rýchle vybíjanie batérie. Postrehli sme to aj my

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -