Spoločnosť Apple nám už v pondelok na vývojárskej konferencii WWDC 2024 predstaví očakávaný operačný systém iOS 18, ktorý by nám mal priniesť hneď niekoľko dôležitých vylepšení a inovácií. Jedným z nich bude aj integrácia umelej inteligencie, ktorá môže pochádzať priamo od spoločnosti OpenAI stojacej za ChatGPT.

A hoci má ísť len o dočasné riešenie (trvať to má niekoľko rokov) kým spoločnosť Apple predstaví vlastné jazykové modely a funkcie generatívnej AI, technologický gigant bude všetko označovať pod svojou vlastnou značkou. Spadať pod ňu má každá jedna AI funkcia či aplikácia, ktorá sa v iOS 18 objaví. Ako sa to teda bude volať?

Spoločnosť Apple je preslávená tým, že ponúka extrémne jednoduché produkty s extrémne jednoduchými názvami. Aj preto nie je prekvapením, že v tomto trende bude pokračovať aj pri svojej umelej inteligencii.

Ako napísal známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, jej názov bude vcelku prostý „Apple Intelligence“ – nič viac, nič menej…

Apple Intelligence je skutočnosti dokonalo premyslená fráza 

Umelá inteligencia pre iPhone
Zdroj: Bing AI, Unsplash / Sophia Stark (úprava redakcie)

Aj keď ste sa možno pousmiali na tom, že spoločnosť Apple nebola v tomto smere príliš kreatívna, ešte počkajte. Názov Apple Intelligence je totiž v skutočnosti pre tento účel použitia doslova ideálny.

Ako iste viete, v technologickom priemysle sa často dlhé frázy skracujú na začiatočné písmenká. Keď to urobíme s Apple Intelligence, zistíme, že nám z toho vznika AI.

Táto skratka sa pri tom globálne používa aj pre všeobecné označenie umelej inteligencie Artificial Intelligence. Apple tak zabije dve muchy jednou ranou.

Čo prinesie umelá inteligencia od Apple v iOS 18? 

ioS 18
Zdroj: YouTube / FutureOS (úprava redakcie)

Odpovedať na túto otázku nie je celkom jednoduché, nakoľko „Apple intelligence“ má ponúknuť skutočne rozsiahle množstvo vylepšení pre každý podporovaný iPhone a dokonca bude rozdelená na dve samostatné časti.

Každopádne podľa únikov Apple pôjde v tejto oblasti na celú vec trochu ináč. Apple intelligence nemá ponúknuť prístup ku chatbotovi (napr. ChatGPT) a podľa všetkého nebude vedieť ani generovať obrázky. Výrobca by ju však mohol integrovať do Siri, vďaka čomu by jej popularita vo svete raketovo vystrelila.

Samotná AI sa potom stane súčasťou operačného systému, ale aj natívnych aplikácií. Napríklad v aplikáciách Mail či Správy bude schopná navrhovať automatické odpovede alebo predpripraviť text. V aplikácii Safari zvládne jednoducho zosumarizovať článok a v Poznámkach prepíše vašu hlasovú nahrávku na text, či dokonca môže pomôcť s riešením matematických príkladov.

Prečítajte si tiež  Apple skutočne zruší kožené puzdrá pre iPhone 15. Týmto ich nahradí

Oveľa viac však uvidíme až v pondelok na WWDC 2024, kde nám Apple o 19:00 hodine nášho času odhalí všetky potrebné novinky a informácie. Už teraz vieme, že sa máme na čo tešiť. iOS 18 má byť aj vďaka Apple Intelligencie ten najrevolučnejší update pre iPhone v jeho histórii.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -