Technologický gigant z Cupertina odjakživa bojuje s čínskymi výrobcami mobilných zariadení, ktorí dokážu napodobniť prakticky čokoľvek. Výnimkou nie je ani iPhone 13 Pro Max, ktorý bol predstavený len pred pár mesiacmi.

Výrobca, ktorý si hovorí „Goophone“ predáva svoju lacnú alternatívu predovšetkým na území Číny, ktorá je v porovnaní s originálom dostupná za zlomok ceny. Ako ale vyzerá jej balenie, spracovanie, používateľské rozhranie, fotoaparát/kamera či hardvér?

Na túto otázku nám odpovedal youtubuer AllSortz, ktorý takýto „Goophone“ 13 Pro Max získal a dôsledne otestoval. Na začiatku je tu balenie, ktoré vyzerá skoro ako to od Apple s tým rozdielom, že krabička je klasicky zafóliovaná a nedržia ju pokope dve nálepky vo vrchnej a spodnej časti. Týmto spôsobom Apple ušetrí až 700 ton odpadu ročne 

Vo vnútri balenia sa nenachádza žiaden nabíjací adaptér a ani slúchadlá. Majiteľ sa môže tešiť len na kábel, návody a „spinku“ na vyťahovanie SIM karty. Číňania teda starostlivo odkopírovali úplne všetko.

Instagram BannerNie je to tá najkvalitnejšia kópia iPhonu 

Čo sa týka samotného zariadenia, to nie je spracované vôbec precízne a na mnohých miestach je už na prvý pohľad jasné, že za jeho výrobou nestála spoločnosť Apple. Odhalil by to zrejme aj amatérsky používateľ.

Operačný systém síce pripomína iOS, no niektoré jeho reakcie ako aj animácie sú skôr blízke Androidu (na ktorom je postavený). Zabudnúť nemôžeme ani na zadné kamery, ktorých kvalita sa približuje ku tým najlacnejším produktom na trhu a vôbec nemôžu konkurovať spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Tim Cook: Ak si chcete sťahovať obsah z internetu, kúpte si Android

Čerešničkou na torte je potom „otvorenie“ fejkového iPhonu 13 Pro Max, na ktoré nepoužil autor videa skrutky ale jednoducho nožík. Tým vypáčil zadnú časť imitujúcu mliečne sklo a dostal sa až ku hardvéru. Komponenty síce boli rozmiestnené rovnakým štýlom ako to robí Apple, no všetko pôsobilo mimoriadne lacným dojmom.

Inými slovami, iPhone 13 Pro Max si určite nekupujte ako fejk ale len ako originál. A pokiaľ si ho nemôžete dovoliť, namiesto napodobeniny si radšej vyberte dostupný čínsky smartfón alebo iPhone z druhej ruky. Vždy urobíte lepšie než by ste sa mali trápiť s takýmto produktom…

https://youtu.be/_BXHCxaBJpg

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.