Vytvoriť vlastný mobilný operačný systém, ktorý by bol dostatočnou konkurenciou pre iOS či Android je poriadna výzva. Napriek tomu to plánujú v jednej krajine vyskúšať. Ministerstvo elektroniky a informačných technológií v Indii oznámilo, že týmto spôsobom chcú podporiť miestny technologický priemysel.

Indická vláda začala s vyhľadávaním startupov a akademických inštitúcií, ktoré by jej pomohli cieľ naplniť. Pochopiteľne, vytvoriť si svoj vlastný operačný systém nie je jednoduché a pokiaľ sa má o to niekto pokúsiť, musia na tom pracovať tí najlepší z najlepších.

Podrobné diskusie sa momentálne sústreďujú na stanovenie jasných cieľov projektu. Potom budú nasledovať právne predpisy a ďalšie kroky, po ktorých sa začne tvrdo pracovať na vývoji.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Vlastný mobilný operačný systém má obrovský potenciál 

India je presvedčená, že tento projekt môže prilákať mnohých domácich a zahraničných investorov, ktorí budú podporovať spomínané startupy či všetky ostatné spoločnosti, podieľajúce sa na vývoji operačného systému.

A aj keď sa vám to môže zdať na prvé počutie ako nezmysel, netreba zabúdať, že práve v Indii žije viac ako 1,3 miliardy ľudí. Pokiaľ by si iba niekoľko percent z nich zakúpilo smartfón s týmto operačným systémom, išlo by o obrovský úspech.

Prečítajte si tiež  Únik: iPhone 15 Pro dostane funkciu, s ktorou dnes zaostáva za zariadeniami s Androidom

Zároveň by krajina mohla konkurovať veľkým hráčom na trhu, ako je napríklad Apple, ktoré tu čelí silnej konkurencii. O tú sa starajú predovšetkým domáce alebo čínske značky, ktoré ponúkajú svoje produkty za mimoriadne nízke ceny!

Netreba tiež zabúdať, že kvôli vysokým dovozným clám Apple stále zvyšuje výrobné kapacity v krajine. V súčasnosti sa cca 70 % všetkých predaných zariadení v Indii produkuje v tamojších závodoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -