Asi nikoho neprekvapí, že najhodnotnejšou automobilkou sveta je aktuálne Tesla, ktorú vedie Elon Musk. Hoci sa nedávno objavil rozsiahly škandál ohľadom bezpečnosti jej autopilota a spôsobu vedenia celej firmy, Tesla stále pracuje na nových vozidlách, medzi ktorými by mal byť aj faceliftovaný Model 3. Ten už dokonca unikol na prvej fotografii, ktorú si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Späť však k téme. Práve Tesla Model 3 predstavuje relatívne dostupné vozidlo so slušnou výbavou, autopilotom a samozrejme dojazdom, ktorý vie atakovať aj hranicu 400 – 500 kilometrov. Nie každému však takáto hodnota vyhovuje a preto sa objavil ambiciózny nápad, ktorý sa pokúsil hľadať na predĺženie dojazdu riešenie. Stojí za ním youtuber ItsYeBoi.

Autor myšlienky sa najskôr zamyslel nad tým, ako vytvoriť Teslu s nekonečným dojazdom. Uvedomil si, že by sa to dalo uskutočniť za pomoci solárnych panelov, pripevnených na špeciálnom prívese. Auto by si jednoducho po celý čas za sebou ťahalo technológiu na výrobu energie, ktorá by to bola schopná robiť prakticky non-stop počas celého dňa a dokonca aj za jazdy.

Prakticky neobmedzený dojazd za nízku cenu a energia zadarmo 

ItsYeBoi za solárne panely a prívesný vozík pri tom zaplatil len cca 2 300 €, čo je v porovnaní s kúpnou cenou vozidla absolútne zanedbateľná čiastka. Akonáhle všetko spojil dokopy a príves zapojil na svoju Teslu Model 3, zistil, že nabíjanie síce trvá zhruba 40 hodín, no jeho vynález funguje.

Je to teda krásny dôkaz toho, že solárne panely sa dajú využiť aj na napájanie elektrických vozidiel, avšak musia byť dostatočne veľké na to, aby to dávalo aspoň ako taký zmysel. Taktiež platí, že túto technológiu nie je možné využívať počas celého roka a pravdepodobne by to nebolo rozumné ani každý deň.

Ak sa však chce niekto vybrať s elektromobilom na dlhšiu cestu, týmto spôsobom si môže zabezpečiť takmer nepretržitý dojazd bez nutnosti nabíjať na klasických nabíjačkách. Navyše, po úvodnej investícii na úrovni 2 300 € môže byť jadza úplne zadarmo.

Reklama
Reklama

Viac o tom, ako správne nastaviť solárne panely, aby zachytávali čo najviac energie zo slnka a tým pádom pracovali efektívne sa dozviete vo videu pod týmto odstavcom. Nezabudnite nám napísať do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Špičkový projektor Samsung The FreeStyle kúpite v zľavách. Ponúka vysokú kvalitu obrazu za rozumné peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -