Apple vydalo iOS 13.2 len minulý týždeň a hneď na to aj iOS 13.3 beta 1 pre vývojárov a verejnosť. Používatelia si už obe novinky môžu stiahnuť a nainštalovať. Aktualizácie si dávajú za ciel to aby sa systémy zase trochu opravili. Podarilo sa to? Test iOS 13.2 vs iOS 13.3 beta nám to prezradí.

2Test iOS 13.2 vs iOS 13.3 beta.

Zistiť to, či sa nové mobilné operačné systémy zlepšujú sa dá jedine priamym porovnaním. V tomto prípade to možno nebude pre iOS 13.3 až taký objektívny test, nakoľko systém je zatiaľ dostupný len vo vývojárskej beta verzii. Na strane druhej aj napriek tomu dokáže v niektorých prípadoch veľmi príjemne prekvapiť a Apple nám touto aktualizáciou už teraz v podstate dáva najavo, na čo sa v nej chce priamo zamerať.

Hoci iOS 13.2 prišiel len minulý týždeň v pondelok, stále to nie je akosi ono. Nehovoríme, že je to už nestabilný systém. Práve naopak. Rýchlosť a stabilita je na tom celkom dobrá. Problémom sú ale chyby, ktorých je síce menej ako pred tým ale stále ich je pomerne dosť. iOS 13.2 mal problém, ktorý sa prejavoval počas náročnejších operácii, kedy sa na ňom zastavujú aplikácie. Apple to ale vyriešilo včerajšou rýchlou aktualizáciou na iOS 13.2.2.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.