Počas dnešného hovoru v súvislosti s finančnými výsledkami za tretí štvrťrok 2022 generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook uviedol, že spoločnosť Apple bola „od začiatku“ obmedzovaná vo výrobe iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. To malo zásadný vplyv na slabšie predaje.

Cook ale doplnil, že technologický gigant pod jeho vedením „veľmi tvrdo pracuje na uspokojení dopytu„. Záujem zo strany zákazníkov bol „mimoriadne silný“ a v konečnom dôsledku lepší, než spoločnosť Apple očakávala.

Generálny riaditeľ však nešetril úprimnosťou a priznal, že dodávky budú aj naďalej obmedzené „ešte nejaký čas“. O tom, koľko by to malo trvať sme sa nedozvedeli žiadne bližšie informácie. Cook ale prisľúbil, že na riešení problému v Cupertine intenzívne pracujú.

Na nový iPhone 14 Pro sa čaká celé týždne 

iPhone 14 Pro úspech
Zdroj: Unsplash / Victor Serban / Quinn Battick

V súčasnosti sa mnohé modely iPhone 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max pri objednávke z oficiálneho internetového obchodu spoločnosti Apple v Spojených štátoch dostanú ku svojim zákazníkom až v novembri. Na Slovensku je situácia rovnaká.

Modely 14 Pro a 14 Pro Max boli tento rok pre fanúšikov značky mimoriadne atraktívne, pretože ponúkajú Dynamic Island, čip A16 Bionic a vylepšenia fotoaparátu, ktoré nie sú k dispozícii v štandardných modeloch iPhone 14.

Informácie z pozadia spoločnosti Apple navyše naznačujú, že iPhone 14 sa nepredával tak dobre, pričom zákazníci nemali záujem ani o nový 6,7-palcový iPhone 14 Plus. Našťastie však títo ľudia neprechádzajú ku konkurencii ale kupujú si vyššie spomínané verzie Pro.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple prestane vyrábať paletu produktov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -