Na internete už od začiatku roku unikajú rôzne informácie o tom ako budú vyzerať tohtoročné iPhony. Ich podobu už prakticky poznáme a sme si istí, že to isté uvidíme aj o 4 dni na Keynote. Dnes sa ale objavila informácia, že tohtoročné iPhony majú vyzerať úplne inak ako si myslíme.

Tohtoročné iPhony majú vyzerať úplne inak ako si myslíme

Legendárny leaker Eldar Murtazin dnes vydal Tweet, ktorý sa týka nových iPhonov. Podľa jeho slov budú zariadenia vyzerať odlišne od toho, čo sme už mali možnosť vidieť na únikoch. Je to veľmi odvážne tvrdenie vzhľadom na množstvo informácii, ktoré si už dnes dokážeme o nových iPhonoch vyhľadať na internete. Keďže ale Mutazin patrí medzi hodnoverné zdroje čo sa technologického priemyslu týka, tvrdenie by sme mali brať veľmi vážne.

Hoci sa jeho správa nezaoberá bližšími detailmi ohľadom nových produktov, hovorí o tom, že „Nové iPhony sú úplne iné ako tie na obrázkoch (ktoré zatiaľ unikli na internet).“ Na túto správu hneď v komentároch reagoval aj populárny leaker Ben Geskin, ktorý priložil fotografiu iPhonov (podľa posledných predpovedí). Eldar, Geskinovi odpovedal „To vôbec nie“.

Nové telefóny sa majú líšiť niekoľkými prvkami, ktoré nás vraj prekvapia. Bližšie špecifikované ale neboli. Napokon jeden konkrétny príklad samotný leaker predsa len uviedol. Podľa jeho slov zariadenia budú používať matné sklo na zadnej strane iPhonu 11. Malo by ísť o niečo podobné ako ponúka konkurenčný produkt, Motorola Moto Z4.

No a hoci sme už o tejto skutočnosti informovali dávnejšie, podľa všetkého bude povrchová úprava trochu iná ako si všetci myslíme a predstavujeme. Mala by byť ešte matnejšia a ešte texturovanejšia ako sa pôvodne očakávalo. To či sa ale dočkáme zmien v oblasti kamery leaker nekomentoval.

Na iPhone sa zmení pologa loga Apple. Čo na to hovoríte? - svetapple.sk
Pod túto fotku napísal Eldar „úplne ináč“ – svetapple.sk

Chce Apple oklamať ľudí? Predstaví nám úplne iné zariadenie?

Zaujímavé je to na celom prípade to, ako neskoro prichádza leaker s touto informáciou. Práve preto nám to v kútiku duše nedá. Nezdá sa nám totiž, že by podobná a tak dôležitá informácia prišla v takomto čase. iPhony sú hotové už niekoľko mesiacov. Prečo by sme sa skutočné informácie o ich dizajne dozvedali až 4 dni pred Keynote? Navyše po celý rok sme zasypávaní únikmi, ktoré vyzerajú veľmi presvedčivo. Minimálne rovnako ako počas minulých rokov. Vtedy vyšli vždy.

Prečítajte si tiež  Žeby predsa? iOS 17 má podľa úniku podporovať aj iPhone X či ďalšie modely

Ak by nám Apple skutočne predstavilo úplne ináč vyzerajúce iPhony počas tohto roka (čomu stále akosi neveríme), mohlo by to mať za následok obrovský prevrat v technologickom priemysle. Už dávnejšie sme písali, že si myslíme, že za únikmi z veľkej časti stojí práve firma aby získala počas roka mediálnu pozornosť. Takto by nás mohlo Apple ovládať počas celého roka a v septembri veľmi príjemne (či nepríjemne?) prekvapiť. Keďže ľudia príliš nesúhlasia s uniknutým dizajnom, možno by to bolo aj celkom dobré.

iPhone 11/ 11 Pro - Sumarizácia toho, čo o ňom vieme. - svetapple.sk
Všetci si myslíme, že bude vyzerať nejako takto – svetapple.sk

Murtazin je hodnoverná osobnosť. To čo tvrdí berie naozaj vážne a vychádza mu to.

No a keby išlo o akékoľvek konšpiračné teórie, neinformovali by sme vás o tom. Vzhľadom ale na to, že s touto správou prišiel renomovaný Forbes, berieme to veľmi vážne. Ako magazín píše, Murtazin má veľmi dobré výsledky, čo sa únikov týka. Minulý rok získal informácie ohľadom prestavenia Samsungu Galaxy Note 9 ešte pred jeho predstavením. To isté zopakoval aj o niekoľko mesiacov neskôr, keď svetu oznámil špecifikácie smartfónu Pixel 3 o 2 mesiace skôr ako ho firma predstavila.

Treba však ostať opatrní. Hoci veľa vecí Murtazinovi vychádza, niekedy sa aj on pomýli a stojí ho to renomé. Toto môže byť presne tento prípad. To, že by Apple predstavovalo úplne nové zariadenie nám celkom nedáva logiku. Na druhú stranu sa môže líšiť od toho čo sme videli na fotkách len vrámci detailov. Murtazin by tým neklamal ale všetkých trochu nachytal.

Tento rok bude chcieť Apple vyťažiť z koncepcie modelu X/XS vďaka čomu na ich základoch predstaví ďalší iPhone. Netvrdíme, že bude úplne rovnaký, no určite bude minimálne veľmi podobný. Klasický trojročný cyklus si šetrí až na rok 2020. Tu by sme sa mali dočkať revolúcie s novými veľkosťami displeja, novým dizajnom, USB-C, 3D kamery či podpory 5G. Nech je teda ako chce, múdrejší budeme 10. septembra.

Tohtoročné iPhony majú vyzerať úplne inak ako si myslíme.
Tohtoročné iPhony majú vyzerať úplne inak ako si myslíme. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJforbes
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.