Je úplne bežné, že produkty od spoločnosti Apple ukážu svoj dizajn mesiace pred predstavením, nakoľko sa pri tak veľkom množstve zamestnancov a pracovníkov, ktorí sa s nimi stretávajú, v podstate ani nedajú utajiť.

Dnes sa však na internete objavilo niečo, čo vyzerá na prvý pohľad veľmi zvláštne. Podľa autora fotografie LeaksApplePro, ktorý ju má od svojho dobre informovaného zdroja, máme na zábere nižšie pozorovať dizajn, ktorý plánuje spoločnosť Apple používať v pripravovanom iPhone SE 3. generácie. Niečo tu ale nesedí.

To, že samotný záber má podobnú kvalitu, ako by bol nasnímaný na kalkulačku ešte dokážeme pochopiť. To je pri podobných únikoch vcelku bežné – pracovníci neukážu detaily, čím sa snažia chrániť pred prípadnými problémami, ktoré by ich čakali v spoločnosti Apple.

Samotný dizajn šasi telefónu je však úplne iný než to, o čom nás už mesiace informujú renomovaní analytici či leakeri. Dokonca nepripomína skoro nič, na čo sme za uplynulé roky zvyknutí.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Je to podvod? 

iPhone SE 3. generácie má totižto používať dizajn iPhonu SE 2. generácie (ktorý vychádza z iPhonu 8) no vo vnútri zariadenia sa má ocitnúť výkonnejší procesor A15 Bionic a taktiež podpora pre 5G siete.

Skutočná zmena vizuálu nás potom čaká až v roku 2024, kedy Apple predstaví iPhone SE 4. generácie, ktorým však bude znova len vylepšený iPhone XR alebo iPhone 11. Na čo by totiž firma plytvala zdrojmi na vývoj nového dizajnu, keď ľuďom nevadí používať ten starý?

Navyše ak by bol dostupný model po vizuálnej stránke príliš atraktívny (a nepôsobil by zastaralo), mohol by odradiť ľudí od kúpy drahších prevedení, na ktorých Apple zarába podstatne viac.

Prečítajte si tiež  Uniknutá schéma od Apple ukazuje, ako bude vyzerať výrez v iPhone 14 v roku 2022. Zásadne sa zmení

Ak teda budete niekde na internete čítať, že tento únik je legitímny, dvakrát si rozmyslite, či tomu budete veriť. Z nášho pohľadu je to totiž podvod ako vyšitý a kým neuvidíme viac, názor určite nezmeníme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.