Pokiaľ by sme mali nájsť jedinú vec, ktorá je často vyčítaná spoločnosti Apple, tak je to určite výrez v iPhone nazývaný „notch“, ktorý sa tu pravidelne objavuje už od roku 2017.

Toto dizajnové riešenie má samozrejme svoje logické vysvetlenie, nakoľko sú v ňom skryté senzory pre Face ID uvedenej téme sme sa do hĺbky venovali v tomto článku.

Minulý rok sa však v Cupertine rozhodli, že notch zredukujú približne o 20 %, takže v iPhone 13 už nepôsobí takým výrazným dojmom ako na predošlých modeloch. A hoci veríme, že si naň každý rýchlo zvykne, niektorým ľuďom skrátka môže prekážať.

Aj to je zrejme dôvod, prečo spoločnosť Apple stále pracuje na jeho odstránení. A hoci by sme to možno dnes neboli povedali, tento krok je už relatívne blízko

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Viac odhaľuje príspevok na sociálnej sieti Twitter, o ktorý sa postaral leaker Michael. Na obrázku, ktorý sprístupnil svojim sledovateľom ukazuje, ako bude riešený výrez v tohtoročnom iPhone 14. Údajne ide o uniknuté schémy priamo zo spoločnosti Apple, čo sa však pochopiteľne nedá overiť.

Jeden drobný výrez vo vrchnej časti displeja 

Na obrázku môžete vidieť dva otvory, pričom jeden je okrúhly a druhý zase obdĺžnikový so zaoblenými hranami. Autor príspevku upozorňuje, že okrúhla časť je reflexným prvkom pre Face ID modul a v reále nebude viditeľná.

Biela bodka v obdĺžnikovej časti má symbolizovať kameru a zvyšok senzory, ktoré nemôžu byť skryté pod displejom aby fungovali správne.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 tipov pre Face ID, ktoré sa vám hodí spoznať

Samotný únik pôsobí veľmi zaujímavo a dôveryhodne opisuje informácie, ktoré sme už počuli od viacerých relevantných analytikov a leakerov. Na strane druhej však pochádza od osoby, o ktorej zatiaľ nič nevieme a preto musíme byť s unáhlenými závermi veľmi opatrní. Samotné úniky totižto nie je ťažké sfalšovať – navyše ak sú v takejto mizernej kvalite.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto riešení vy. Výrez by nevychádzal z rámu zariadenia ale bol by umiestnený priamo vo vrchnej časti displeja.

Podobne to majú navrhnuté aj mnohé Android zariadenia s tým rozdielom, že tie disponujú iba prednou kamerou. Sofistikovaná biometrická technológia akú má spoločnosť Apple je v tomto prípade veľmi ojedinelá.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -