Jedna z najväčších technologických spoločností neustále pracuje na nových produktoch. V roku 2020 jej to skomplikoval koronavírus. Pandémia znemožnila cestovanie do Číny a Kalifornie. Utajiť iPhone 12 bolo veľmi náročné.

iPhone 12 a jeho utajenie

Ako iste viete, cupertinský gigant si potrpí na kvalite produktov. Celá výroba musí spĺňať prísne štandardy. Ináč to nebolo ani v roku 2020.

Za týmto účelom je zostavený tím špecialistov, ktorí dozerajú na skúšobnú produkciu. Títo ľudia pravidelne cestujú medzi Čínou a USA. V posledných mesiacoch to ale nebolo možné. Kompetentní hľadali iné riešenie.

Správa od analytickej spoločnosti Nikkei tvrdí, že Apple stálo pred obrovskou výzvou ohľadom utajovania. Zariadenia museli byť skontrolované a tak sa potrebovali dostať z čínskych fabrík priamo do centrály v Cupertine.

Prototypy iPhonu 12 boli pochopiteľne zamaskované. Napriek tomu sa však prevážali v špeciálnych nákladných vozidlách, aby sa k ním počas transportu nedostala žiadna nežiadúca osoba.

Aj to je možno dôvod, prečo sme v roku 2020 nevideli žiadne fyzické úniky zadného tela alebo celého zariadenia. Objavili sa len niektoré komponenty, no aj tých bolo veľmi málo.

Určite sa teraz pýtate, ako je možné, že dnes vieme predpovedať dizajn iPhonu 12. Odpoveďou sú viaceré zdroje v spoločnosti Apple, ktoré radi kazia prekvapenie a všetko vyzrádzajú leakerom či analytikom.

Tak isto sú tu aj dodávateľské reťazce po celom svete. S týmto komponentami pracuje toľko ľudí, že zrejme neexistuje spôsob ako sa úplne vyhnúť únikom. Predstavenie nových iPhonov očakávame už v prvej polovici októbra. Viackrát sa skloňoval 12. deň v mesiaci. Dostupnosť bude zo začiatku horšia.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nový iPhone 12 Pro Max (6,7″) – Všetko čo o ňom potrebujete vedieť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.