Analytická spoločnosť Sensor Tower na základe svojho posledného prieskumu za druhý štvrťrok 2022 dospela k zaujímavému zisteniu. Prvýkrát od chvíle, keď spoločnosť Apple spustila App Store v roku 2008, pochádzala väčšina príjmov z klasických aplikácií a nie z hier. Výskumníci uviedli, že podiel neherných aplikácií rastie zhruba dvakrát rýchlejšie ako podiel tých, ktoré sú zamerané na virtuálnu zábavu. Od júna 2014 navyše vzrástli výdavky na neherné aplikácie až o 40 %.

Výsledkom je to, že minulý mesiac tvorili 50,3 % výdavkov v americkom obchode App Store apky, ako sú Netflix, TikTok atď. Do istej miery je to spôsobené tým, že svojim používateľom ponúkajú jednoduché balíky predplatného. Práve na tie ich naučili klasické herné aplikácie, ktoré s nimi prišili už pred desiatimi rokmi.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť reálne čísla, v druhom štvrťroku 2022 zarobilo podľa dostupných dát 400 neherných aplikácií v App Store najmenej jeden milión dolárov. Pre porovnanie, v druhom štvrťroku 2016 túto hranicu dosiahlo len 50 aplikácií.

Ešte lepšie je však to, že 61 aplikácií v App Store zarobilo počas tohtoročného druhého štvrťroka 10 miliónov dolárov. Technologický gigant z Cupertina na tom samozrejme veľmi dobre profituje, nakoľko má z každej transakcie podiel.

V Google Play to neplatí 

Dáta, ktoré nám ukazujú podieľ prjímov za herné a neherné aplikácie na platformách iOS a Android
Zdroj: Sensor Towergoogle

Aj keď je dopyt po platených neherných aplikáciách v App Store mimoriadne silný, v druhom internetovom obchode, zameranom na konkurenčnú platformu to neplatí. Sensor Tower uvádza, že majitelia zariadení so systémom Android, ktoré používajú Goolge Play, platia za klasické apky stále menej ako za tie herné.

V druhom štvrťroku 2022 tvorili herné aplikácie v tomto obchode príjmy vo výške 2,3 miliardy dolárov, zatiaľ čo tie neherné približne 1 miliardu dolárov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Netreba tiež zabúdať, že majitelia zariadení s operačným systémom iOS míňajú v App Store stále oveľa viac ako majitelia zariadení s operačným systémom Android. Používateľská základňa majiteľov iPhonov, iPadov a iPodov Touch je však v porovnaní s konkurenciou oveľa menšia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -