Spoločnosť Apple neustále vylepšuje svoj nový operačný systém iOS 16, ktorý je dostupný pre celú radu iPhonov vyrobených po roku 2017. Ako informuje portál Macrumors, používatelia sa na uzamknutej ploche už čoskoro dočkajú nového widgetu, ktorý bude sledovať ich spánkovú aktivitu.

Táto novinka sa konkrétne objavila v novej beta verzii systému s označením iOS 16.2, ktorý už vývojári môžu niekoľko dní testovať.

Widget „Spánok“ je jedinou novou mini-aplikáciou, ktorá prichádza v iOS 16.2 na uzamknutú obrazovku. Informácie čerpá z údajov, ktoré sú uložené v aplikácii Zdravie a zozbierané inteligentnými hodinkami Apple Watch, prípadne iným zariadením určeným na sledovanie spánku.

Používateľ sa vďaka tejto novinke behom sekundy dozvie, koľko času presne strávil v posteli a akú kvalitu mal jeho spánok. Na výber sú tri varianty widgetu. Pokiaľ si vyberiete väčšie prevedenie, k dispozícii budete mať aj šikovný stĺpcový graf. Akonáhle na widget kliknete, otvorí sa aplikácia Zdravie so sekciou Spánok.

Widget spánku v iOS 16.2
Zdroj: Macrumors

V súčasnosti žiaľ nevieme, kedy sa táto novinka dostane medzi všetkých používateľov. Keďže však testovanie iOS 16.2 začalo len v tejto chvíli, pravdepodobne to potrvá ešte niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov.

Zvyšné podrobnosti, ktoré by mal ešte nový operačný systém priniesť sme zhrnuli vo včerajšom článku. Používatelia by sa mali tešiť na minimálne 5 ďalších dôležitých vylepšení či aplikácií.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu macOS 13.5.1 zameranú na opravu tejto chyby
Môže ťa zaujímať
- Reklama -