Aktualizácia operačného systému iOS 17 je tu a spoločnosť Apple začína dostávať spätnú väzbu od miliónov ľudí po celom svete na to, čo urobila správne a čo naopak nesprávne. Len včera sme vás informovali, že počas testov bolo zaznamenané nadmerné vybíjanie batérie. Teraz sa ukazuje, že firma tu má ešte jeden problém.

Technologický gigant z Cupertina sa konkrétne pri iOS 17 pohral so zvukmi. Počuť to môžete vtedy, keď vám niekto zavolá, prípadne vtedy, keď vám príde notifikácia. No a to má byť podľa portálu Appleinsider najväčší kameň úrazu softvérovej novinky. Nový zvuk pre upozornenia s názvom Rebound, ktorý nahrádza známe troj-tónové upozornenie je totiž príliš tichý a ani v nastaveniach to nie je možné zmeniť.

Cieľom spoločnosti Apple zrejme bolo, aby znel iPhone pokojnejšie a to sa firme podarilo naplniť. Problém je však v tom, že samotní používatelia vyžadujú skôr výraznejší tón na notifikácie, ktorý by si plnil svoju úlohu oveľa poctivejšie. Nepomáha totiž ani nastavenie maximálnej hlasitosti.

Apple už zrejme o probléme vie

Používatelia sú žiaľ v súčasnosti v slepej uličke, nakoľko zatiaľ neexistuje žiaden spôsob, ako do iOS 17 vrátiť pôvodný zvuk Tri-tone namiesto súčasného Rebound.

Toto rozhodnutie je prinajmenšom zvláštne, no Apple už zrejme o probléme vie, nakoľko naň upozorňuje čoraz väčšie množstvo používateľov na fórach a teraz sa do celého procesu zapojili aj média.

V súčasnosti však nevieme povedať, či firma bude tento nedostatok riešiť, alebo sa na to skrátka vykašle a počká, kým si ľudia na používanie zvuku Rebound zvyknú.

Každopádne si, ale myslíme, že možná oprava by mohla prísť v nadchádzajúcej aktualizácii iOS 17.1 alebo iOS 17.0.1. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 bol začiatkom roka 2020 najpredávanejším smartfónom na svete.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -