Spoločnosť Apple si na zajtra chystá veľkú mediálnu udalosť, na ktorej nám ukáže svoj nový iPhone 14 / 14 Pro, Apple Watch Series 8 / SE 2 / Pro a AirPods Pro 2. generácie. A hoci ide o pomerne zaujímavé novinky, chýbať bude niečo, na čo čakáme už dlhé roky. Reč je samozrejme o náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktorej vývoj sa pomaly chýli ku koncu.

Pôvodne sa hovorilo, že aj keď Apple Reality Pro – ako by sa malo toto zariadenie volať, zrejme v roku 2022 nepríde do predaja, mohlo by byť aspoň predstavené podobne, ako to Apple urobilo pri Apple Watch prvej generácie v roku 2014. Na iPhone 6 / 6 Plus evente nám vtedy firma odhalila hodinky, ktoré začala predávať až v roku 2015.

Headset ešte nie je úplne dokončený 

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Ako však uvádza portál TechRadar, k tomu zajtra nedôjde. Práce na Apple Reality Pro naďalej pokračujú a spoločnosť Apple ho bude chcieť ukázať pravdepodobne až vtedy, keď bude úplne hotový, vrátane jeho operačného systému RealityOS.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

V súčasnosti ešte treba doladiť niekoľko detailov a tak technologický gigant potrebuje získať trochu času do začiatku roka 2023. Práve vtedy by mohlo dôjsť k prezentácii Apple Reality Pro a rovnako aj začiatku predaja. Cena by sa však mohla pohybovať až na úrovni 3 000 $.

Apple chce konkurovať najlepším 

Zdroj: Meta

Nový produkt by mal byť konkurentom pre zariadenie Quest Pro od spoločnosti Meta. Spoločnosť Apple ho vybaví tým najlepším možným hardvérom, aký má v súčasnosti k dispozícii.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Zákazníci sa môžu tešiť napríklad na dva 4K až 8K displeje pracujúce na základe technológie micro-OLED. Okrem toho má mať k dispozícii až 15 optických modulov, dva procesory, podporu pre Wi-Fi 6E pripojenie, funkciu sledovania očí, objektov a ovládanie gestami za pomoci rúk.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto technologickú novinku tešíte a či veríte, že do desiatich rokov nahradí iPhone. To totiž tvrdia niektorí analytici.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here