Spoločnosť Apple si na zajtra chystá veľkú mediálnu udalosť, na ktorej nám ukáže svoj nový iPhone 14 / 14 Pro, Apple Watch Series 8 / SE 2 / Pro a AirPods Pro 2. generácie. A hoci ide o pomerne zaujímavé novinky, chýbať bude niečo, na čo čakáme už dlhé roky. Reč je samozrejme o náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktorej vývoj sa pomaly chýli ku koncu.

Pôvodne sa hovorilo, že aj keď Apple Reality Pro – ako by sa malo toto zariadenie volať, zrejme v roku 2022 nepríde do predaja, mohlo by byť aspoň predstavené podobne, ako to Apple urobilo pri Apple Watch prvej generácie v roku 2014. Na iPhone 6 / 6 Plus evente nám vtedy firma odhalila hodinky, ktoré začala predávať až v roku 2015.

- Reklama -

Headset ešte nie je úplne dokončený 

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Ako však uvádza portál TechRadar, k tomu zajtra nedôjde. Práce na Apple Reality Pro naďalej pokračujú a spoločnosť Apple ho bude chcieť ukázať pravdepodobne až vtedy, keď bude úplne hotový, vrátane jeho operačného systému RealityOS.

V súčasnosti ešte treba doladiť niekoľko detailov a tak technologický gigant potrebuje získať trochu času do začiatku roka 2023. Práve vtedy by mohlo dôjsť k prezentácii Apple Reality Pro a rovnako aj začiatku predaja. Cena by sa však mohla pohybovať až na úrovni 3 000 $.

Apple chce konkurovať najlepším 

Zdroj: Meta

Nový produkt by mal byť konkurentom pre zariadenie Quest Pro od spoločnosti Meta. Spoločnosť Apple ho vybaví tým najlepším možným hardvérom, aký má v súčasnosti k dispozícii.

Zákazníci sa môžu tešiť napríklad na dva 4K až 8K displeje pracujúce na základe technológie micro-OLED. Okrem toho má mať k dispozícii až 15 optických modulov, dva procesory, podporu pre Wi-Fi 6E pripojenie, funkciu sledovania očí, objektov a ovládanie gestami za pomoci rúk.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto technologickú novinku tešíte a či veríte, že do desiatich rokov nahradí iPhone. To totiž tvrdia niektorí analytici.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -